3 bleskové triky, jak připravit váš byt na Vánoce

Vánoční dekorace

Kde se odehrávají vánoční svátky? Pod stromečkem, ale hlavně u jídelního stolu! Projezte se Vánocemi u stolu, který vám pochválí celá rodina. A vás to přitom stálo jen deset minut.

Vánoční dekorace
Zdroj: Apropos-shop.cz

Vyměňte ubrus

Nestíháte bohatou výzdobu? Vsaďte na vánoční ubrusy. Ty totiž vytvoří sváteční atmosféru během pár sekund.

Čím bohatší motiv má ubrus, tím více pozornosti na sebe přitáhne. Stačí ho pak doplnit výraznými bílými svícemi nebo jednoduchým svícnem. Pokud jídelnu ozdobí méně nápadný ubrus, vyšperkují ho výrazné vánoční dekorace na stůl. Jen si představte, jak na stole hoří velké barevné svíčky nebo se před vámi lesknou třpytivé vánoční ozdoby nasypané v míse. Pak řízek se salátem chutná ještě lépe.

Vánoční dekorace ubrus

Les na vašem stole

Nechte přírodu, aby vám ozdobila vánoční stůl. Dřevěné dekorace přinesou ke stolu atmosféru lesa, i když sedíte hezky doma v teploučku. Vánoční ubrusy se rozzáří, když se po nich bude procházet dřevěný ježek s bodlinami nebo koloušek s mašlí. Velké barevné nadělení v interiéru uzemní černé šišky – naplňte jimi dvě misky a každou z nich dejte na druhý konec stolu.

Voňavá procházka v lese se dostane až k vám pod nos, když prostřete jako příroda – a tak trochu nedbale. A právě proto dokonale. Vypůjčte si proto trochu nedbalosti. Vánoční dekorace na stůl pak působí přirozeněji. Pohoďte tři proutěné koule, do vázy vystavte vánoční větve nebo nechte na stole postávat tři papírové vánoční stromky. Pohoda jako v lese.

Vyladěné svátky

Vánoce dělají barvy! Jenže jedna barva na všech dekoracích působí příliš prvoplánově a přeplácaně. Červený ubrus a červená girlanda nenadělá tolik parády. Jak tedy ozdoby sladit, abyste interiér elegantně zútulnili? Kombinujte barvy tak, aby se opakovaly v různém poměru. Vánoční atmosféru na vás dýchne červený vánoční ubrus se stříbrnými ozdobami, na něm bílé svíce s červenými motivy. K tomu velké stříbrné koule, které vám dělají společnost přímo nad štědrovečerní večeří.

Potrpíte si na tradiční Vánoce? Jako dvě dominantní barvy zvolte klasickou červenou a zelenou. Teplo a luxus dodejte zlatou a střídejte poměr barev na různých dekoracích. Jestli vám chybí sníh za okny, připomeňte si ho alespoň na ozdobách – a přizvěte na pomoc stříbrnou. Puntíky nebo mašle na vánočním věnci, to jsou přesně ty drobné detaily, které nenápadně sladí celý interiér.

Pokud se vám okoukaly klasické vánoční dekorace, vpusťte do bytu letošní trendy. V roce 2016 vévodí Vánocům pastelové barvy. Na stromečku se může objevit růžová, fuchsiová, mentolová nebo blankytně modrá. Těm všem sluší stříbrná barva. Místo zářivých barev se kochejte jednoduchou elegancí a vychutnejte si poklidné svátky.

Vánoční dekorace sob

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This