5 jednoduchých tipů, jak vylepšit bydlení

Inspirace bydlení

Skvělých nápadů do domácnosti není nikdy dost. A protože všichni si samozřejmě přejeme bydlet v útulném prostředí, kde se nám to bude líbit, vždy uvítáme inspiraci bydlení a zajímavé tipy, jak svůj domov zpestřit a vylepšit.  Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co právě letí.

1. Zrcadla dokážou divy

Neplatí, že zrcadla patří jen do koupelny či nanejvýš do předsíně. Takové zrcadlo má totiž jednu netušenou a velmi vítanou vlastnost: opticky zvětšuje a prosvětluje prostor a tím výrazně zkrášlí váš interiér. Zejména v malých bytech tedy bude vyšší počet zrcadel působit přímo blahodárně. Nebojte se s nimi experimentovat, zrcadla se zcela běžně umisťují třeba na dveře nebo šatní skříně.

2. Fotky místo obrazů

Dekorace by neměla chybět v žádné domácnosti, její možnosti jsou však nesmírně variabilní. Klasické obrazy dnes pomalu přestávají být v módě – což hraje do karet domácnostem, jejichž rozpočet je napjatější. Jako překrásná dekorace totiž může místo obrazu posloužit i hezká fotografie třeba z dovolené. Ale s trochou fantazie lze umělecké dílo vytvořit z každé fotky, stačí vzít fotoaparát a zaměřit se na detaily. Zkuste hezky zblízka vyfotit třeba rozkrojený kus ovoce nebo z nestandardního úhlu zaberte rozkvetlou rostlinu. Výslednou fotografii vytiskněte a umístěte do rámečku, který je běžně k dostání v papírnictvích či domácích potřebách. Hotovou dekoraci pak pověste na zeď či postavte na poličku.

3. Skryté úložné prostory

Kam se všemi těmi věcmi, které jako by neustále přibývaly? Pokud máte dojem, že vás domov přetéká pod neuspořádanými hromadami nejrůznějších zbytečností, je na čase udělat pořádnou změnu. Třeba využitím nečekaných prostor, kam se vejdou krabice a další šikovné vychytávky. Využijte místo pod postelí, na skříních nebo v taburetech.

4. LED žárovky

Kvalitní osvětlení může být k nezaplacení. Protože doma trávíme čas zejména po večerech, kdy je potřeba mít rozsvíceno, vyplatí se na osvětlení nešetřit. Investujte proto do LED žárovek, které poskytují příjemné, teple bílé světlo a navíc se z dlouhodobého hlediska vyplatí z hlediska úspornosti provozu.

5. Květiny nepodceňujte

Že se o ně neumíte starat, není argument pro to, abyste si domů nepustili pokojové rostliny. Jejich přítomnost dokáže i to nejméně útulné bydlení proměnit ve skutečnou oázu odpočinku, poklidu a pohodlí. Pokojová rostlina by měla doplňovat každou místnost. Zvolit navíc můžete takové, které jsou zcela nenáročné na péči a pokud je náhodou čas od času zapomenete zalít, odpustí vám.

6. Vše dobře zabezpečte

Nezapomeňte vše krásné ve vašem bytě důkladně zabezpečit. Vstupní dveře nepodceňujte a berte na vědomí, že na trhu je již velký výběr vkusných, ale i vysoce odolných bezpečnostních dveří. Většina zlodějů se do objektu nedostává okny, ale dveřmi, které jdou prakticky bez námahy a v tichosti otevřít. Vsadit na bezpečnostní dveře se tedy vyplatí.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This