7 pravidel pro interiérové dveře

Dveře interiér

Nezdá se to, ale celkový dojem z naší domácnosti vytváří i takové zdánlivé maličkosti, jako jsou dveře a okna. Výběru dveří se vyplatí věnovat stejnou pečlivost, jako bychom se rozhodovali pro jakýkoliv jiný nábytek. Aby byla vaše volba snazší, přečtěte si sedm zlatých pravidel, která se vyplatí dodržet.

1. Ložnice nebo kuchyně?

Každý místnost vyžaduje jiný typ dveří, záleží na jejím účelu. Zatímco dveře do kuchyně nemusí být příliš bytelné (dokonce často ani nejsou potřeba vůbec), ložnici si většinou přejeme od zbytku domácnosti oddělit výrazněji. Stejně tak do koupelny by nemělo být vidět. Při výběru dveří proto mějte na paměti, zda a jak často budou při používání zavřené (a tudíž víc na očích), a zda mohou být prosklené či raději nikoliv.

2. Žádné dveře nejsou stejné

Existuje celá řada typů dveří podle účelu, kterému mají sloužit. Můžete vybírat například dveře zvukově izolační (vhodné pro pracovny), s klimatickou úpravou (například jako vstup na balkon), mechanicky odolné (do dětského pokoje nebo tam, kde hrozí poškození od zvířat).

3. Málo prostoru?

Pokud vaše domácnost nedisponuje přílišným množstvím nadbytečného prostoru, klasické otočné dveře by mohly být nepraktické. Řešením jsou v takovém případě posuvné dveře, které elegantně vyřeší nedostatek místa.

4. Ne všude jsou potřeba

Trendem posledních let je omezení počtu dveří v domácnosti. Některé místnosti není třeba oddělovat pevnými dveřmi, ale pouze jednoduchým dřevěným obloukem, který sice opticky oddělí dvě místnosti, ale zachová volný průchod.

5. Inspirujte se na internetu

Pokud si nejste jistí, jaké dveře by se k vám domů hodily, neocenitelným pomocníkem budou online konfigurátory. Najdete je na webových stránkách většiny významnějších výrobců dveří.

6. Odolný laminát

Potřebujete-li na některé místo v bytě zvláště odolné dveře, vsaďte na moderní materiály, například tzv. CPL laminát. Ten je mechanicky velmi odolný a nepoškodí jej ani nájezdy kočičích drápků, ani agresivní čistící chemie.

7. Aby všechno ladilo

Barva dveří je často zanedbávaným prvkem, může však udělat pro váš interiér opravdové divy. Nezapomeňte, že dveře představují ve vaší domácnosti relativně velkou plochu a její barva je proto klíčová. Měla by samozřejmě ladit s barvou stěny a bezprostředním okolím dveří.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This