Barevná kombinace – největší dilema při koupi nové kuchyně

Kuchyně na míru

Podle mužů patří každá žena do kuchyně. Proč by taky ne – kuchyně je místem lásky, protože láska přece prochází žaludkem. Tato místnost by měla být proto krásná, útulná a kuchařce v ní musí být dobře. Proto, při stavbě nového domu, si ženy potrpí na její vzhled. A muži jsou povinni to akceptovat.

S odborníky za moderní kuchyní

Ne každá žena má představu o kuchyni. Samozřejmě – jsou takové, které si samy zvolí svou kuchyňskou linku, barvu zdí či dekorace. Ovšem existuje i taková skupinka žen, jež si raději povolá pomocníka. Společně s ním prostudují katalogy nejmodernějších kuchyňských linek nebo jiné fotografie kuchyň, například JN Interieru. Poté ji zhodnotí, dále jen objednají a namontují.

Kuchyně

Odborníci poradí převážně v častém velkém dilematu, a sice v barevné kombinaci. V tomto totiž tkví ten největší problém. Sice jsme milovníky barev, ale ne s každou barvou budeme ochotni vyjít po dobu třeba tří let (dokud se opět nerozhodneme nově vymalovat). Je tedy zapotřebí volit nadčasovost. Proto se raději poradíme s někým, kdo o nadčasovosti barevných kombinací kuchyní něco ví. Často se volí bílá barva zdí či stolu a doplní se tmavými skříňkami a kuchyňským pultem. Tímto dosáhneme vyváženého efektu – čistá bílá barva by nás po chvíli nudila, ovšem s tmavým doplněním působí vždy moderně. A jakékoli návštěvě vždy vyrazíme dech.

Ke správné kuchyni je nutno zvolit i vhodné elektrospotřebiče. Zde je bílá barva již „out“, proto volíme raději nerezovou lednici či sporák. Nejlepší volbou jsou již zabudované spotřebiče v kuchyňské lince. Kuchyně tak vypadá uceleně. Líbivosti nabudeme i s vestavěnými skříněmi.

Aby tyto místnosti působily ještě více jednotně, častokrát, při vybírání vybavení do kuchyně, nakonec doceníme koupi nábytku na míru. Poté máme pocit, že kuchyně opravdu patří ke zbytku domu. A tento efekt je k nezaplacení.

Správně volíme i doplňky

Kuchyně není jen jídelní místností, ale také si zde chvilku posedíme, vypijeme kávu či luštíme křížovky. Proto je zapotřebí správně volit i doplňky, abychom se zde cítili útulně, stejně jako například v obývacím pokoji nebo ložnici. Stůl by měl být dostatečně stabilní a velikost by se měla volit dle počtu členů rodiny. Materiálově by měl ladit ke zbytku kuchyně. Co se týče židlí, ty jsou také dobré zkonzultovat buď s odborníky, nebo alespoň s partnerem. Mezi nejmodernější typy židlí patří v současnosti ty, které jsou ze stejného materiálu jako stůl.

Častým dilematem bývají další doplňky tohoto jídelního místa, třeba i rostliny či závěsy na okna. Ty totiž kuchyni zcela zabydlí a sjednotí. Rostliny jí dodají živost. Pokud si nevíte rady, jakou rostlinu zvolit do této místnosti, vyberte si bylinky, které budete mít hned po ruce při vaření. Budou tak vaší pravou rukou při tvorbě skvělých pokrmů.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This