Podzimní inspirace pro vaši ložnici – bavlněné povlečení Stella

Pokud máte ložní povlečení už staré a seprané, pak je právě teď vhodná doba pro jeho výměnu. Podzim je totiž obdobím, kdy společnosti nabízí nové kolekce ložního povlečení, které se perfektně hodí do zimního období.

Luxusní ložní povlečení LEV
Luxusní ložní povlečení LEV

Bavlněné povlečení Stella

Bavlněné povlečení Stella Ateliers je na omak příjemné, působí luxusním dojmem a navíc má skvělé vlastnosti. Těšit se můžete také na neotřelý design a příjemné barvy. V nabídce je celá řada druhů a typů bavlněného povlečení, tak si každý může vybrat to pravé, ve kterém se mu bude dobře spát a zároveň si s ním zútulní interiér.

Skvělou volbou do ponurých podzimních a zimních večerů jsou povlečení, která jsou laděná do teplých tónů. Ať už se jedná o oranžovou barvu, různé odstíny hnědé, nebo úplně jiné, které pomohou navodit příjemnou pohodu.

Prostřednictvím bavlněného povlečení je možné doladit atmosféru domova, aby se v něm dobře žilo a relaxoval. Vždyť právě v ložnici by se mělo především odpočívat a sbírat síly do nového dne.

Každý, kdo chce mít ničím nerušenou pohodu a spánek, si může vybrat to pravé bavlněné povlečení české výroby – povlečení od společnosti Stella Ateliers.

Přísloví „Kdo šetří, má za tři“ u povlečení neplatí

Kdo šetří, má za tři. To se říká už po staletí. Jsou však věci, na kterých se šetřit nevyplatí. Jednou z těchto komodit je právě ložní povlečení.

Jedná se totiž o součást domova, kterou využíváte každý den. Spolu s kvalitní konstrukcí postele a matrací by měly tvořit dokonalou symbiózu, díky které se vám bude krásně spát.

Pokud dáte přednost nekvalitním produktům, může se stát, že se na vás bude povlečení lepit, nebo naopak sklouzávat, bude nepříjemné na dotek, škrábat, bude zkrátka nevyhovující. V takovém případě se člověk neustále probouzí, vrtí a jeho spánek a relaxace není ideální. Když zvolíte kvalitní bavlněné povlečení, tak to nemusí být ani dražší varianta, ale rozhodně nabídne vyšší komfort.

Jestli nechcete riskovat a zároveň nemáte žádné své oblíbené výrobce ložního prádla, můžeme vám nějaké ověřené výrobce doporučit. Patří mezi ně například český výrobce bavlněného povlečení Stella Ateliers, ale také německé značky Curt Bauer, Estella, které společnost Stella Ateliers v České republice zastupuje. Bavlněné ložní povlečení od těchto značek je vyráběné z pravé egyptské bavlny nejvyšší jakosti. Když se to spojí s precizním zpracováním, vznikne vskutku zajímavý produkt, který osloví široké masy lidí po celém světě.

Jedinečný postup zpracování bavlny

Bavlněné povlečení Stella
Luxusní ložní povlečení LORIS

Faktorů, proč jsou povlečení od společnosti Stella Ateliers a německých společností Curt Bauer a Estella tak oblíbené, je více. Pokud bychom měli zmínit ten nejvýraznější, je to jedinečný způsob zpracování bavlny.

Základem je kvalitní vstupní materiál. Tedy kvalitní hornoegyptská dlouhovlákenná Mako bavlna, která se sbírá ručně. Díky tomu dochází k minimálnímu procentu rostlinného znečistění.

Dalším důležitým krokem je česání bavlny. V našem případě se jedná o česání moderním způsobem, při kterém vzniká z bavlny takzvaná super příze. Od tradiční příze se tato super příze odlišuje dost zásadním způsobem. V super přízi je pouze minimální podíl nezralých, kratších nebo mechanicky poškozených vláken. Pokud bychom měli být konkrétní, tak super příze může obsahovat maximálně 20% nestandardních vláken. Díky tomu má podstatně lepší vlastnosti než klasická příze.

Ale ani super příze není finální produkt. Je nutné ji dále zpracovat do různých tkanin a pletenin. Využívá se například pro výrobu jerseových pletenin s gramáží okolo 140 g/m2 (Mako jersey a klasický pletený jersey bez zušlechťovacích úprav) a saténových (Mako satén, jednobarevný Mako satén UNI, švýcarský PREMIUM satén), damaškových (Mako damašek a Mako damašek obohacený o třpytivý brokát) a batistových tkanin (Mako batist) s gramáží okolo 120 g/m2. Další tkaninu vyráběnou ze super příze je například Perkál, který se ale nevyrábí u nás, ale v Itálii. Jedná se o tkaninu s gramáží 120 g/m2 (Mako percal).

Veškeré výše zmíněné materiály pro výrobu luxusního povlečení mají vynikající termoregulační schopnosti – v zimě hřejí a v létě naopak chladí. Za zmínku také stojí vynikající prodyšnost a savost, což jsou vlastnosti, které také zajisté oceníte a je jedno, zda je právě chladná zima nebo horké léto.

„Horste, ale to stále není vše,“ jak by řekl legendární představitel teleshopingu. Některé tkaniny a pleteniny, které jsou určené pro výrobu bavlněného povlečení, prochází ještě zušlechťovacím procesem, jenž nese označení mercerace (většinou se jedná o příze z hornoegyptské bavlny označované Mako).

A proč je proces mercerování důležitý? Odpověď je poměrně jednoduchá. Dodá materiálům další unikátní vlastnosti, které ocení každý zákazník. Mercerované bavlněné látky jsou pevnější, mají lepší barevnou stálost a navíc získají lesk, který je velice podobný hedvábí. Po procesu mercerace je také bavlněný materiál příjemnější na omak. Jak můžete posoudit sami, všechny tyto vlastnosti jsou pro kvalitní povlečení zcela zásadní.

V tomto bodě už je vše připravené pro výrobu povlečení. Společnost Stella Ateliers z takto získaných a upravených materiálů vyrábí nejrůznější typy ložního povlečení. Na výběr je hned z několika tradičních i specifických rozměrů bavlněného povlečení. Stejně tak můžete vybírat z mnoha barevných provedení, ale i různých vzorů.

Móda jde stále kupředu, i když se někdy může zdát, že couvá zpátky do minulosti. Zásadní je však sdělení, že se stále mění. Stejně tak tomu je i v ložnici. Z tohoto důvodu nabízí přední značky každý rok své nové jarní a zimní kolekce, kde se promítnou nové trendy v oblasti ložního povlečení.

Kolekce povlečení Stella – Zima 2016

Podzim už je v České republice v plném proudu. Proto je možné zakoupit už i novou kolekci povlečení od české společnosti Stella Ateliers, která nese označení ZIMA 2016. Těšit se můžete na mnoho různých barevných variací od světle zelené přes žlutou až po hnědou. Některé typy povlečení jsou doplněné motivem podzimního pestrobarevného listí.

Možností je zkrátka spousta. Stačí pečlivě vybírat. V ideálním případě může být ložní povlečení skvělým bytovým doplňkem, který vaše obydlí prozáří. Mnoho lidí si pochvaluje například hřejivě žlutou a tmavě oranžovou barvu povlečení, které během sychravého počasí dokážou zahnat splín a zvednou náladu.

Letošní zimní kolekci bavlněného povlečení si můžete prohlédnout na stránkách tohoto českého výrobce a distributora na adrese www. stellaateliers .cz.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This