Bez tesařských prací se neobejdeme

Tesařství jako tradiční lidové řemeslo má velmi dlouhou historii a je rozšířené po celém světě. Je zaměřeno na stavební konstrukce. Dříve bylo tesařství vykonáváno výhradně pod širým nebem a s mnoha těžkými ručními pracemi. Dnes mají tesaři naštěstí k dispozici mnoho strojů, které jim práci značně ulehčí. Chystáte se na rekonstrukci domu, opravu střechy či stavbu a zateplení podkroví?
Oprava střechy je poměrně nákladná a složitá záležitost. Chcete-li mít s její opravou co nejméně starostí, pak je vhodné si pozvat profesionály, nejlépe ty, kteří provádí tesařské práce na klíč. Důležité je přitom dbát na bezpečnost a také na kvalitu prováděných prací. S tímto úzce souvisí také výběr použitého
materiálu, použití vhodné techniky a také výběr vhodné firmy. Nejlépe hledejte tesaře z vašeho okolí, např. střechy tábor.

Jak vybrat firmu na opravu střechy?

Aby střecha plnila svou funkci tak jak má, je potřeba vybrat si spolehlivého tesaře. Schopný tesař vám poradí, co udělat s původním krovem, zda je potřeba jej vyměnit nebo opravit poškozené trámy nebo zda není lepší starou střechu odstranit a postavit novou. Osvědčená firma vám stanoví ceník tesařských prací, poradí s konkrétním postupem a umí i klempířské práce. Vybírejte firmu také podle toho, jakou vám dá garantovanou záruku na vaši novou střechu, některé nabízejí i desítky let. Nejlepším řešením je vybrat si firmu na kterou získáte doporučení od známých. V případě, že nikoho takového v okolí neznáte, poohlédněte se po nabídkách firem ve vašem okolí.

Tesařské práce většinou zahrnují tyto položky:

  • zhotovení tesařských konstrukcí (vazby, dřevěné konstrukce,altány, pergoly)
  • zhotovení dřevěných štítů
  • zhotovení střech na klíč, nejčastěji včetně montáže střešních oken
  • zvládají i klempířské a pokrývačské práce a rekonstrukce starých střech
  • zhotovení palubkových obkladů
  • zhotovení dřevěných stropů
  • veškeré práce se dřevem včetně zajištění materiálu

Jeden z parametrů podle kterého se při výběru tesaře orientujeme je také cena tesařských prací. Vzhledem k rozsahu prací a jejich náročnosti není pro tesaře snadné stanovit odhadní cenu. Nechte si vyhotovit nabídkový rozpočet, ve kterém je obsažena cena tesařských prací bez materiálu a samozřejmě ceník klempířských prací.

Pokrývačské a klempířské práce

Chcete-li se vyhnout tomu, že se bude podkroví v létě přehřívat a v zimě zde bude zima, pak je potřeba provést zateplení. Pro zateplení šikmé střechy jsou vhodné izolační materiály z kamenné vlny. Právě díky zateplení zabráníme únikům tepla a ušetříme tak peníze za energie.
Pro zateplení plochých střech je potřeba rovněž pozvat odborníka. Poté, co oslovíte konkrétní firmu, zaměřte se na to, zda mají individuální přístup. Pokud firmě záleží na zákazníkovi, měl by její pracovník přijít k vám domů, změřit střechu a zkontrolovat její stav. Toto osobní setkání vám umožní zjistit,  s jakým profesionálem jednáte, zda vám firma nenabízí položky, které ve skutečnosti nepotřebujete.  I zde si nechte vyhotovit ceník pokrývačských prací. Vy se následně rozhodnete, zda uzavřete smlouvu. Ve smlouvě nesmí chybět konečná cena, termín zahájení a ukončení prací, přesná specifikace materiálu.
Rozhodně se nevyplatí podlehnout nabídce s nejnižší cenou, je možné, že kvalita odvedené práce nebude nijak valná a vy můžete po pár týdnech zjistit mnoho nedostatků, jejichž odstranění vás bude stát další peníze. Řemeslník by vám měl pomoci také s výběrem a nákupem vhodného materiálu, nejenže vám doporučí to nejlepší, ale také mají často nejrůznější slevy a ve finále tak ušetříte další peníze.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This