Bezpečné bydlení v panelovém domě i v novostavbě

Bezpečnostní dveře

Klidné bydlení v panelovém domě nebo v novostavbě vám zajistí bezpečnostní dveře, nová okna, případně také elektronická bezpečnostní signalizace. Bydlíte-li v přízemí, věnujte pozornost zajištění balkónů, teras nebo lodžií. Dveře do bytu kupujte pouze od firem, které se na ně specializují, a v žádném případě je nevybírejte v hobby marketu.

Ze širokého sortimentu si vyberete

Bezpečnostní dveře jsou ideálním řešením do panelových či cihlových domů nebo novostaveb. Mají i další benefity, které majitelé bytu ocení. Předností je vysoká zvuková izolace, eliminují únik tepla a jsou protipožární. Díky kvalitní zvukové izolaci vás nebude rušit hluk z chodby.

Jsou dodávány v šířce 90 cm nebo 80 cm a splňují v bezpečnostní třídě tři podmínky ČSN. Těsnění v zárubních a u prahu je patentované a díky němu získají vynikající zvukovou izolaci. Přednost tvoří patentovaný hlavní zámek s atestovaným tlakem na jednu tunu. Druhý zámek představuje oporu ve zvýšení bodového systému. Na jedno otočení klíče se uzavře 12 zámkových bodů. Samozřejmostí je kvalitní práh, oboustranná klika, trny proti vytržení křídla u pantů.

Dveře se instalují během jednoho dne, drží certifikáty, prohlášení o shodě a atesty. Odolávají proti odvrtání zámku, vysazení nebo vylomení z pantů a vyplanžetování. Z designů si vyberete z několika variant a odstínů. HT dveře kategorie premium se pyšní precizním provedením a zárukou až 10 let.

Proč je důležitá profesionální montáž?

Zárukou dodržení vysoce bezpečnostních norem je správná instalace. Pro správné posazení si nechte při výměně starých dveří instalovat také nové zárubně. Měníte-li staré za nové, jistě vás napadne, že je možné nové bezpečnostní dveře vsadit do původní zárubně. Ideální je vyměnit dveře i zárubně, protože staré zárubně nemají bezpečnostní charakter, produkt přijde o perfektní teplenou izolační vlastnost, stejně jako ztratí bezpečnostní stupeň. Zárubně vyráběné k bezpečnostním dveřím jsou odolné, tuhé a nejdou rozepřít.

U novostaveb se vždy ptejte po bezpečnostních dveřích, jelikož řada bytů v novostavbách je postrádá. Při celkové rekonstrukci bytu započítejte do prostoru také výšku podlahy. Pozvěte si domů specialistu, který změří stavební prostor a zadá zakázku do výroby.

Montáž dveří a zárubní musí provádět vždy certifikovaný člověk. Nikdy je nemontujte sami, i když si věříte, že byste je hravě zvládli osadit. Po montáži obdržíte certifikát, který pečlivě uschovejte. Při neodborné montáži narazíte u pojišťoven. Ty ji totiž často neakceptují a v případě vykradení bytu vám neproplatí pojistku.

Osadit dveře trvá pouze několik hodin

V domě upozorněte sousedy, že budete montovat dveře. S montáží je spojen hluk, který sice trvá pouze jeden den, ale i tak byste mohli mít nepříjemnosti. Nejvíce je slyšet v panelových domech. V neobydlené novostavbě nebude problém. Od stropu až k podlaze na chodbě bytu umístěte velkou silnou igelitovou plachtu nebo jinou zábranu, která zajistí, že se nebude prach dostávat dále do interiéru. Vykliďte prostor na chodbě zevnitř i z venku. Igelit nezapomeňte připevnit.

Při osazení nových dveří se zvenku vybourá díra v místě starých zárubní, odstraní se práh a prostoru se vsadí nové dveře, zárubně, těsnění i pojistný mechanismus. Zárubně musí sedět v pravých úhlech, pokud zapadají, je možné začít betonovat. Vložku do zámku dostane zákazník na místě zapečetěnou a montážník ji otevírá až při osazení. Klíče obdrží z originálního balení a má jistotu, že nebudou zneužity.

Důležité jsou bezpečnostní stupně, materiál roli nehraje

Zvolte si s dřevěným nebo kovovým jádrem. Každé mají odlišný mechanismus bezpečnosti. Pamatujte, že vysoký počet jistících čepů neznamená automaticky vyšší bezpečnost. Stejně jako není pravda, že dveře musí mít kovové jádro, bez něhož nemohou být bezpečnostní. Podstatný je vždy stupeň certifikace. Tu dostanou na základě nezávislých zkušebních testů. Tímto parametrem by se měl zákazník primárně řídit a neslevovat ze svých nároků na design nebo materiál.

Domácnost pojistěte a zabezpečte ji dle požadavků v pojistné smlouvě

Pojištění není adekvátní ochrana, ale spíše nutnost, kdyby vás zloděj vykradl i přes zabezpečený byt. Pravděpodobnost vykradení skrze bezpečnostní dveře je malá. Řadě pojišťoven stačí při pojištění do 1 milionu korun na vybavení domácnosti bezpečnostní uzamykací systém třetí bezpečnostní třídy. Nad tuto částku vyžadují některé pojišťovny zajištění elektronickou bezpečnostní signalizací, která se hodí zejména pro rodinné domy.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This