Chystáte stavbu nebo rekonstrukci, vlastníte stavební firmu? Potřebujete tedy lešení.

Lešení Praha

Jestliže víte, že po stavbě či rekonstrukci domu lešení již nebude třeba, asi zamíříte rovnou do půjčovny. Pokud ale vlastníte stavební firmu, možná už pokukujete po lešení vlastním. Ceny lešení se stávají dostupnějšími. Je tedy ta správná doba investovat právě do něj. Poslední dobou stále více firem investuje do vlastního lešení.

Pokud se podíváte po trubkovém lešení, investice se vám velmi rychle vrátí. Třeba již za pár měsíců jeho používání. Budete tedy stále platit další společnosti či půjčovně lešení, nebo si rovnou kupíte své vlastní?

Půjčit nebo rovnou zakoupit lešení?

Ať už jste se rozhodli jakkoliv, nakupujte u odborníků. Zkuste třeba lešení Praha, u společnosti Lehmann. Můžete si rovnou spočítat cenu za nákup a za půjčení lešení. Jsou to jednoduché počty. Přidáte-li k tomu počet využití lešení a zvážíte dobu zakázky, vyjde vám rovnou výsledek. Spočítejte měsíce, kdy bude lešení třeba, na opravu fasády či celou stavbu.

Také je nutnost počítat s montáží a demontáží. Zvládnete ji sami, nebo na to potřebujete firmu? Bezpečnost je důležitá, a pokud jste to nikdy nedělali, klidně se svěřte odborníkům. Jestliže ale vlastníte stavební společnost, vaši chlapi to přece zvládnou sami.

Faktory, které je třeba zvážit

Dál je na řadě zvážení dopravy. Cena dopravy vás může zaskočit, ale sami víte, jaká je cena benzínu a nafty a kolik asi spotřebuje nákladní auto, které lešení přiveze. Je třeba počítat i s touto částkou. K tomu patří i platba za nakládku a vykládku. Budete-li přepravovat vlastní lešení, můžete podstatně ušetřit.

Také je třeba počítat s tím, že při půjčení lešení musíte také vše vrátit. Poškozené nebo ztracené díly vám budou dány k úhradě. Dejte tedy pozor, kolik lešení bude půjčovnou přivezeno a kolik jej zase vracíte. Na stavbě může dojít k poškození komponentů a mohou být i odcizeny.

Vhodnou a zavedenou firmou, která se na půjčení i prodej lešení specializuje je společnost Lehmann.cz – lešení Praha. Nechte si poradit. Pokud jde o jednorázovou zakázku kratší než jeden měsíc a nemáte lešení kde skladovat, rozhodnutí je jednoduché. Jsou ale situace, kdy je výhodnější i lešení koupit.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This