Co znamená pojištění domácnosti

pojištění domácnosti

Nečekaná nehoda v domácnosti vás může snadno v rámci pár minut připravit o veškerý majetek. Pokud nechcete platit zbytečné finance za pojištění domácnosti, pak děláte obrovskou chybu, která se vám může vymstít. Při požáru nebo vytopení následně budete litovat, že jste neobětovali pár korun. Společně se podíváme na to, co vůbec pod sebou ukrývá pojem pojištění domácnosti a co je potřeba rozhodně vědět. Dobře si na závěr rozmyslete, jestli do produktu budete chtít investovat či nikoliv. Doporučujeme vám ovšem, abyste pár korun ročně investovali, může se to časem ukázat jako správné rozhodnutí.

Co je pojištění domácnosti?

V první řadě je dobré připomenout, že na trhu se vyskytuje ještě jedno pojištění, tzv. pojištění nemovitosti. Pokud jste si doposud mysleli, že se jedná o stejný pojišťovací produkt, akorát pod jiným názvem, tak to rychle pusťte z hlavy. Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavbu zvenčí. Pojištění domácnosti vás na rozdíl od předchozího produktu chrání před vzniklými škodami uvnitř v bytě nebo domě. Jde svým způsobem o interiér. Pojištění se zpravidla vztahuje na vytopení, požární nehody, návštěvu zloděje a jiné neočekávané nehody. Převážně kvůli požárům byste měli mít toto pojištění uzavřené. Víte, za jak dlouho dokáže vyhořet místnost, a to i od malé svíčky? Stopnutý čas byl vyhodnocen v rozmezí od 1 minuty a 30 vteřin až po 2 minuty.

Ochrana proti poškození a následným ztrátám

Jde o to, že v případě, pokud nebudete mít pojištěnou domácnost, byste po nehodě nezískali ani korunu. Celý život si to budete jenom vyčítat. Produkt vás tedy chrání před finančními ztrátami, které se uskuteční kvůli nečekaným životním nehodám. Může to být i krupobití nebo blesk. Vše v sobě ukrývá příroda a nelze s jistotou říct, co se stane zítra. Už jenom z tohoto důvodu je na místě minimálně nad pojištěním přemýšlet.

Jakou finanční kompenzaci můžu očekávat?

Toto téma je dosti individuální a záleží na tom, jak budete mít sestavenou smlouvu s pojišťovnou. Mimo jiné bude záviset na tom, jaký balíček si ročně předplácíte. Čím dražší a výhodnější bude, tím vyšší částku po nehodě můžete získat. Minimální výše pojistného by měla pokrýt všechen nábytek, zařízení a elektroniku.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This