Dětské pokoje pro vaše milované ratolesti

Dětské pokoje: Hračky

Dětské pokoje patří mezi významné místnosti každého domu či bytu, kde se zdržují děti. Jeho zařizování byste tedy měli dělat pečlivě, ale především s láskou. V žádném případě se neobávejte, že by vás vybavení stálo majlant. Podle dnešních moderních trendů lze vybavit pokojíček tak, aby to příliš nezasáhlo vaši peněženku.  Ale dbejte na důležité pravidla, jež je potřeba dodržet při samotném navrhování. V tomto článku vám poskytneme pár tipů.

Dětské pokoje musí zářit barevností

Rozmístění nábytku není jediné, co hraje výsadní roli při zařizování pokoje. V poslední době letí právě barevnost. Ta má vliv na jejich  pocity a také náladu, ale i na spánek. Proč je kladen takový důraz na vhodný výběr barvy? Odpověď je jednoduchá. Dle různých výzkumů zasahují jejich vnímání. Zejména v počátečních fází jejich vývoje. Hlavním důvodem je ovšem fakt, že v dětském pokoji dítě tráví nejvíce času. Designéři tedy doporučují volit maximálně tři barvy – jednu výraznou a dvě tlumené.

Nezapomínejte na vhodné rozmístění nábytku

Abyste zajistili pohodlí, bezpečnost a univerzálnost dětského pokoje,  je nezbytné se věnovat rozmístěním nábytku. Nejlepší materiál, který většina designerů doporučuje, je dřevo. Umístění jednotlivých prvků by mělo být pro dítě nastaveno tak, aby mělo přehled. Postel tedy volíme s výhledem na dveře. Ideální je, pokud je přiražená ke zdi. Cítí se tak bezpečněji. Důležitou součástí je též prostor pro hraní, na který je patřičně vyhovující položit koberec.

U okna by měl být umístěn psací stůl s kvalitní židlí. Nechcete přece, aby vaše dítě trpělo bolestmi zad. Vyhovující  je polohovatelná židle, jež roste s dítětem. Stůl polohujeme takovým způsobem, aby na něj dostatečně svítilo přirozené světlo.

Zda-li se chystáte pro patřičné kroky k vybavení pokoje pro vašeho prcka, pak se inspirujte především na stránkách www.nabytek-furniture.cz. Vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This