DOBRÁ STŘEŠNÍ KRYTINA JE ZÁKLAD

Taky jste se při jarní procházce zasnili nad představou pořídit si vlastní bydlení? Domeček se zahrádkou, kde byste si ptačí štěbetání a rašící květiny mohli užívat nikým nerušeni? Ať už vás k vlastnímu bydlení táhne jakýkoliv důvod, je dobré nezapomenout na starou pravdu – základem je dobrá střecha.

To, co by mohlo vypadat jako otřepané klišé, potvrdí každý odborník. Když nebudete mít jistotu ochrany shora, tak veškeré konstrukce pod ní jsou v ohrožení. Nemůžete se ani cítit komfortně! Jen si uvědomte, jak při každém ohrožení instinktivně hledáte úkryt a ochranu pod něčím pevným a stabilním.

Rychlé vystřízlivění mladého páru a realizace nového krovu a střešní krytiny

O tom, že dobrá střecha je základ, už ví své také mladý pár, který se rozhodl pro koupi nemovitosti. Protože nabídka se zdála výhodná, spěchal, aby příležitost nepropásl. Důrazné varování – prohlédnout si střechu, sice akceptoval, ale spokojil se přitom s tvrzením prodávajícího, že střecha má před deseti lety položenou novou krytinu. Při pohledu zvenčí to odpovídalo, takže si plácli.

S vervou se pustili do úprav, aby bydlení bylo podle jejich představ a k cíli je popohánělo těšení na vysněné bydlení. Když ale došlo na práce v patře, zjistili, že krov je špatně zakotven a hrozí poškození stěn. O komplikacích při dodatečném přiteplování nebo využití podkroví ani nemluvě. Přivolený odborník proto jako nejrozumnější řešení navrhl udělat krov celý znovu.

Pokud jste i vy mladá rodina s malým dítětem a obrovskou hypotékou na dům, jistě vám není třeba sáhodlouze vykládat, jaká rána to pro mladý pár byla. Ale nevzdali se. Zcela funkční, pouze deset let staré, hliníkové „dachmany“ byly ze střechy sneseny, krov rozebrán a proveden znovu a pořádně.

Komplikace se střechou celou rekonstrukci značně prodloužily. Nejen kvůli neplánované stavbě krovu, ale zejména kvůli souvisejícím finančním nárokům. Kvalitní střecha totiž opravdu není levná záležitost. Mladí museli přehodnotit počáteční plány, zpomalili a začali obracet každou korunu. Všem ostatním dnes vzkazují: Vyhlížíte-li vlastní bydlení, tak si důkladně prohlédněte stav střechy a střešní krytiny!

Také my bychom vám rádi doporučili totéž a nabídli k tomu naše služby. Lidé z firmy První chodská, která se specializuje výhradně na střešní krytiny a krovy, o nich vědí opravdu hodně. S odborníkem na střechy jako partnerem neuděláte chybu!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This