Dopřejte svým dětem pohyb a udělejte jim radost s domácím hřištěm

Skluzavky
Hřiště

Chcete, aby vaše děti neseděly u počítače a běhaly venku? Určitě ano – vždyť pohyb na čerstvém vzduchu potřebují. V tom případě je třeba jim ale nabídnout zábavu. S vlastním domácím hřištěm získají možnost pohybu každý den v bezpečném prostředí zahrady, když zrovna nemáte čas nebo možnost s nimi vyrazit na procházku. Domácí hřiště si děti ihned zamilují a také s ním zabodují před svými kamarády.

Možnosti sestavení hřiště

Pokud chcete zajistit dětem dostatečný zdravý pohyb a pořídit domů vybarvení pro jejich aktivity, máte opravdu z čeho vybírat. Dětské hřiště se může skládat z mnoha zajímavých prvků. Důležité je zvolit materiálově i konstrukčně bezpečné a kvalitní herní náčiní a zároveň také odolné, aby vám dlouho vydrželo. Při výběru vezměte v potaz:

  • Věk dětí
  • Prostorové možnosti zahrady nebo bytu
  • A samozřejmě přání vašich ratolestí, co by je nejvíce bavilo

Při výběru je dobré se poradit i přímo s vašimi dětmi a dát jim možnost si zvolit tu nejlepší zábavu přímo pro ně alespoň ze zúženého výběru. Některé preferují spíše skluzavky, jiné zase prolézačky na šplhání nebo houpačky. Uvidíte, že uděláte svým ratolestem velkou radost. Dětské hřiště je nejen spolehlivě zabaví, ale také jim umožní dostatečný fyzický pohyb, který je při vývoji tak důležitý.

Další vybavení na zahradu

Spousty zábavy, her a pohybu venku si děti užijí nejen na klasických prolézačkách, jako jsou houpačky, skluzavky nebo prolézačky, ale i u dalšího vybavení, které je neodmyslitelnou součástí každého správného dětského hřiště. Například pískoviště nebo dětské domky do sestavy zahradního hřiště skvěle zapadnou. Na rozdíl od prolézaček, které umožňují fyzickou aktivitu, přinášejí tyto prvky i velkou možnost rozvoje kreativity. Pořiďte dětem jejich vysněné hřiště a domky, aby si užily zábavu venku.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This