Dřevěné ozdoby jsou šperkem 21. století

Dřevěné ozdoby

Drahé náhrdelníky z perel, zlaté a stříbrné šperky nebo diamantové prsteny? Na to zapomeňte! K tomu, abyste byli v dnešní době cool, postačí originální dřevěné šperky nebo dřevěné ozdoby. Možná o tom nemáte ani tušení, ale dřevo zásluhou své specifické kresby patří k materiálům, jež se pro výrobu šperků náramně hodí. Dřevěné šperky jsou určeny pro muže i pro ženy.

Volba materiálu

Jakým způsobem si ovšem materiál pro výrobu šperku vybrat? Pro drobnější ozdoby je ideální tvrdé dřevo, z něhož lze zhotovit rozličné prstýnky, medailonky, náušnice i náramky. Pokud se pokusíte o výrobu sami, je možné doporučit dřevo třešní, hrušní, švestek a ořechů. Z exotických dřev by měla první volba padnout na eben.

Vybírejte po poradě s dávnými Kelty!

Pamatujte na to, že není dřevo jako dřevo! Ke každému se váže jistá symbolika, pro každou osobu je ideální jiný typ dřeva. To věděli již dávní Keltové, kteří dokonce různé druhy dřeva přiřazovali k rozličným znamením zvěrokruhu. Z toho důvodu můžete při výběru dřeva, z něhož má být vyroben váš náramek, rozvažovat i nad jeho údajnými mýtickými účinky.

Nezapomeňte na ošetření olejem na dřevo!

Je samozřejmé, že jistě budete chtít, aby vám dřevěné ozdoby vydržely co nejdéle. Proto si rozhodně zaslouží, abyste jejich údržbě věnovali trochu pozornosti. Lak na dřevo či vosk na dřevo patří ke standardnímu způsobu ošetření dřevěných ozdob, občasné potření, k němuž použijete přírodní olej na dřevo, by proto mělo životnost náramku zvýšit. Pamatujte vždy na to, že dřevo není kov, takže časté máčení ve vodě vašemu dřevěnému šperku rozhodně neprospěje!

Při zakoupení dřevěného doplňku můžete mít i dobrý pocit z toho, že děláte něco pro ekologii. Někteří výrobci totiž část peněz utržených z prodeje dávají na výsadbu nových stromků!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This