Dřevěné podlahy rozhodně nejsou záležitostí minulosti

Oznámkuj článek

Naši předci to měli v minulosti v některých ohledech jednodušší, když si nemuseli lámat se spoustou věcí hlavu. Kupříkladu podlaha bývala zpravidla dřevěná, protože jiné volby nebylo!

Dnes již je situace poněkud jiná, ale v následujících řádcích se můžete dočíst o tom, že dřevěné podlahy rozhodně nepatří na smetiště dějin!

Výhody dřevěných podlah

K nejvýznamnějším přednostem dřevěných podlah patří jejich vysoká životnost. Při správné údržbě mohou fungovat několik desítek let bez jakýchkoli projevů stárnutí. Je to kromě jiného zásluhou toho, že dřevo se může pochlubit značnou odolností proti oděru a výrazně na něj nepůsobí ani sluneční paprsky.

Díky tomu si může po dlouhou dobu zachovat svůj vzhled. Hospodyně pak oceňují skutečnost, že dřevěná podlaha je nenáročná na údržbu, když ji postačí čas od času vysát a setřít pomocí vlhkého hadru.

Na správné dřevěné podlaze by nikdy neměla chybět voděodolná protiskluzová překližka, která zabrání případným nešťastným zraněním.

Jaký materiál je na dřevěné podlahy nejlepší?

Z dřevěných podlah se dnes často vyskytují modřínové podlahy, jež vynikají krásnou barvou. Hodí se do každého interiéru. Protože jsou masivní, tlumí zvuky a fungují jako tepelný izolant.

Odolností a tvrdostí vynikají rovněž dubové podlahy, které je možné označit za stále nejvyhledávanější druh dřevěných podlah. Podlahové palubky je možné zakoupit i ze smrkového nebo borovicového dřeva.

Kvalitní podlahu lze udělat s pomocí OSB desek

V obytných místnostech se dnes na podlahy často používají i OSB desky. Ty se pokládají dvouvrstvě na vazbu tím způsobem, že se položí celoplošně první vrstva, udělá se celistvá podlaha a další vrstva se poskládá tím způsobem, aby byly desky otočeny o 90° a spáry konkrétních vrstev podlahy byly kolmo na sebe. Zásluhou toho je podlaha pevnější.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This