Dýhované interiérové dveře Porta

Interiérové dveře Plancher

Soukromí a elegantní vzhled – to jsou dýhované interiérové dveře Porta

Dveře potřebuje každý byt či dům. Ale které budou nejlepší? Záleží na tom, co přesně je pro vás priorita. V tomto textu si vezmeme na paškál dýhované dveře, které nabízejí širokou paletu nejrůznějších výhod. Jsou skvělou volbou pro ty, kteří milují přirozenou strukturu dřeva, ale nemají dost prostředků na koupi dveří z masivu.

Dýha na výrobu tohoto typu dveří se získává řezáním, krájením nebo loupáním kmene stromu na různě široké pláty (až 5 mm), nejde tedy o žádnou levnou napodobeninu, ale mimořádně kvalitní materiál z lůna přírody. I díky tomu mají tyto dveře vždy originální vzhled.

Interiérové dveře

Co vše nabízejí dýhované dveře Porta?

Interiérové dveře s povrchem z dýhy – to je velmi rozsáhlý pojem. K výrobě se může využít různorodý materiál a celá škála postupů, které se odrazí na cenovce a vlastnostech konečného produktu. Nicméně platí, že i poněkud finančně nákladnější dýhované dveře jsou pořád levnější, než klasické dveře z čistého masivu.

Dýha je svrchním materiálem, který předá dveřím specifické vlastnosti. Základem pro dýhované dveře je jejich rám, který se povětšinou vyrábí z kvalitního smrku nebo borovice. Jen velmi zřídka se používá jiné dřeviny, v každém případě to musí být dřevo z jehličnatého stromu. Výplní je obvykle dutinová dřevotříska či voština, vyztužená vnitřním rámem z překližky. Nosným materiálem pro dýhu je zpravidla MDF tabule, využít se ale dá i HDF hranol.

Dýhované dveře Porta vynikají zejména špičkovým zpracováním, jejich výroba je už po léta stále stejná a precizní. Skvělá odolnost hraje prim, na tyto dveře nemusíte dávat obzvláštní pozor, a přesto vydrží spoustu let.

Porta KMI Poland je firmou, která dokáže vzít v potaz i představy těch nejnáročnějších zákazníků. Aby zůstala předním výrobcem dýhovaných dveří na trhu, spolupracuje s dodavateli první kategorie. Mezi nejznámější firmy, s nimiž Porta KMI Poland spolupracuje, se řadí například Danzer, J.u.A Frischeis, ale také Fanefabrik, AB Bohmans, Barlinek S.A. či ALPI. Při výrobě používá Porta dvě základní skupiny dýh, ty se dělí podle svého vzhledu a estetických vlastností.

Standard – je skupinou, do níž řadíme například kolekce dveří Porta CLASSIC, MADRID, TOLEDO, CORDOBA či SEVILLA. Jsou to přírodní dýhy, které nabízejí pestrou kresbu a široké barevné spektrum, točivost či vystupující části. Celkový charakter dýhy tu hraje důležitou úlohu, je totiž plně v souladu s přirozeným prostředím, v němž dřevina vyrůstala. Na dýze jsou na první pohled patrné nejrůznější „nedokonalosti“, které skvěle odliší přírodní a umělý materiál. Příroda nemá šablony, právě díky tomu se dočkáte maximální originality.

Select – skupina, do níž spadají kolekce NOVA NATURA, Natura STYL, Natura SPACE, Natura LINE, Natura TREND či Natura KONCEPT. Zde se používá dýha, jež prošla důkladným výběrem a přípravou. Stálá opakovatelnost kresby či barevného odstínu dřeva je zaručena. Dveře Porta s touto úpravou mají tu nejvyšší možnou kvalitu.

Kvalitní interiérové dveře

Jaké jsou výhody dýhovaných dveří?

Jak jsme již uvedli – dýhované dveře jsou ekonomičtější než masivní, ale díky své kvalitě rozhodně nejsou žádnou druhořadou volbou. Stabilní a robustní konstrukce bez možnosti pokroucení či dokonce zničení materiálu. Svrchní část dveří tvoří dýha, díky které je dosaženo elegantního a zároveň přírodního vzhledu. Pro ještě lepší vlastnosti dýhy se využívá moření ekologickým lakem a tvrzení za pomoci UV technologie. Zaručena je tak barevná stálost, dýhované dveře se díky tomu hodí do všech typů interiérů.

Slabší odolnost proti slunci a mechanickému poškození. Nejsou ideální do míst, kde je vlhko a teplotní nestabilita – přírodní materiál by mohl nabobtnat nebo popraskat. Toto tvrzení už ovšem nemusí platit, jsou totiž nové technologické postupy výroby, nové povrchové úpravy, a tak už mohou být tyto neduhy eliminovány. Proto výběr raději vždy konzultujte s prodejcem.

Pokud máte o dýhované interiérové dveře Porta zájem, můžete si je koupit či prohlédnout na webu www.plancher.cz.

Mohlo by vás zajímat: Jaké interiérové dveře vybrat – foliované, laminátové nebo dýhované?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This