Elektrické i motorové pily pod stromečkem potěší každého kutila!

Motorová pila

Vánoce se kvapem blíží a vy stále nevíte, čím potěšíte svého manžela? Pokud se jedná o domácího kutila, radost mu bezpochyby udělá kvalitní pila. V eshopu Rucni-Naradi.cz máte záruku výběru toho nejlepšího zboží.

Pro motorovou pilu hovoří její mobilita

Volit můžete mezi motorovou a elektrickou pilou, přičemž v sortimentu lze najít nářadí celé řady výrobců. Klasická motorová pila má jednu velkou výhodu, je totiž zcela mobilní! Můžete si ji vzít bez problému na práci do lesa, ale i do jakéhokoli jiného těžko přístupného terénu. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že motorová řetězová pila si žádá poněkud složitější údržbu. Je třeba vždy dobře namíchat palivovou směs a starat se o údržbu filtrů. To však rozhodně neznamená, že by motorové pily byly určeny jen pro profesionály.

Hobby pily, farmářské pily a profesionální pily

Rozlišují se totiž hobby pily, farmářské pily a profesionální pily. Motorová pila hobby je ideální pro všechny, kteří od ní nežádají provoz více než 20 hodin ročně. Tyto pily si mohou dovolit být technicky jednodušší a nemají takřka žádné nároky na manipulaci i údržbu. Délka pilových liš je obvykle do 37 cm kvůli nižšímu výkonu. Práce s takovou motorovou pilou by neměla trvat dlouho.

Farmářská pila se vyplatí ve chvíli, kdy s ní pracujete 100-150 hodin ročně. S ní už se můžete pouště do větších akcí! Nic vám nebrání, abyste s ní prováděli menší těžbu, obhospodařovali stromy na své zahradě, připravili větší množství palivového dřeva na zimu nebo ji využívali během stavby rodinného domu. Garantovaná životnost těchto pil je obvykle zhruba 200 hodin ročně. Délka lišty bývá do 50 cm.

Profesionální pily se mohou chlubit výkonem okolo 1000 provozních hodin. Je pochopitelné, že si za ně ale připlatíte.

Přednosti motorových pil

Motorové řetězové pily vynikají především vyšším výkonem, který pomáhá urychlovat práci. Nevadí jim ani práce v mokru a je s nimi bezpečnější odvětvování, protože tu nehrozí riziko přeříznutí kabelu. Za to zaplatíte vyšší hlučností a vyššími vibracemi. V chladném období pak může trvat delší dobu jejich nastartování.

Elektrické pily ocení milovníci ticha

Elektrické pily si jejich uživatelé chválí především z toho důvodu, že jsou tiché a naprosto bezpečné. Také s údržbou nejsou žádné starosti. Pamatujte vždy na to, že elektrická řetězová pila je závislá na elektrickém zdroji, takže ji raději nevystavujte dešti. Elektrické pily jsou ideální především pro práci v interiéru, v blízkosti domku a vůbec všude, kde je dostupná nezbytná zásuvka. Pro elektrické řetězové pily hovoří také jejich cena. Mezi další přednosti patří snadný start, dostatečný výkon, snadnější a měkčí rozběh, nižší hmotnost a jednoduchá manipulace. Elektrickou energii lze elektrické pile dodat také prostřednictvím prodlužovacího kabelu, motorového generátoru nebo akumulátorem.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This