EZS pro efektivní zabezpečení objektu

Zloděj

Elektronický zabezpečovací systém je nejlepší ochranou pro Váš domov

Domov je místo, které je potřeba chránit – ať už před zloději, nebo jinými nezvanými hosty. V dnešní době sice jsou lupiči stále vynalézavější a používají nové triky, jak se do cizích domácností dostat, na druhou stranu moderní technologie umožňují natolik kvalitní a spolehlivé zabezpečení, že v případě opravdu kvalitního systému není třeba mít obavy. Jakým způsobem můžete nejúčinněji ochránit Váš domov? 

Zloděj

Dva základní druhy zabezpečení

V zásadě rozlišujeme dva základní typy zabezpečení – mechanické a elektronické. Pod pojmem mechanické zabezpečení jsou myšleny jakékoliv bezpečnostní dveře, zámky, mříže na oknech, speciální dvojitá okna apod. Například v panelákových nebo bytových domech obvykle tyto prvky stačí, pokud ale žijete v rodinném domě, chtělo by to něco spolehlivějšího a jistějšího.

Elektronické zabezpečení zahrnuje moderní různé alarmy, kamery, čidla a další zařízení, které mohou dohromady tvořit elektronický zabezpečovací systém (EZS). Pro ochranu domů je tak optimální kombinace kvalitních bezpečnostních dveří a zámku spolu s moderním EZS, který Vám zajistí klid i v době, kdy budete např. v zahraničí nebo jinde daleko od domu.

Jaké funkce elektronický zabezpečovací systém nabízí?

Moderní EZS jsou složeny z řady samostatných prvků, jež dohromady tvoří perfektní komplex, který poskytne Vašemu domovu nejen naprosté bezpečí, ale zároveň i řadu dalších užitečných funkcí, které určitě oceníte. EZS se obvykle skládají z řady senzorů, které jsou umístěny na různých místech a detekují např. vniknutí cizí osoby, rozbití okna, vznik požáru nebo naopak zaplavení. Kromě nich bývají součástí systému i kamery, které mohou pořídit i videozáznam události a lze přes ně dálkově kontrolovat co se u Vás doma děje. Elektronické zabezpečovací systémy mohou být také napojeny na pult centrální ochrany (PCO) – ten má nepřetržitý provoz a neustále jej monitorují jeho pracovníci, připravení v případě nebezpečí zasáhnout.

Alarm

Inteligentní domácnost

Velmi příjemnou funkcí, která byla ještě před několika lety nemyslitelná, ale nyní se pomalu stává běžnou součástí nově vybavených domů, je tzv. inteligentní domácnost. Díky této funkci můžete pohodlně na dálku obsluhovat např. osvětlení, topení, klimatizaci, dveře od garáže apod., aniž byste museli být přímo na místě. Můžete si tak např. po cestě z práce domů nastavit požadovanou teplotu v pokoji a to úplně jednoduše přes mobilní telefon.

Snadná obsluha pomocí aplikace

Jednou z velkých výhod moderních EZS je i jejich snadná a pohodlná obsluha. Tu můžete provádět prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu a mít tak dokonalý přehled a kontrolu nad Vaším domovem, ať už jste kdekoliv. Ovládání je obvykle intuitivní a zvládnou ho i méně zkušení uživatelé, takže není důvod se bát složitého nastavování.

Montáž nechte na profesionálech

Elektronický zabezpečovací systém je poměrně složité zařízení a s tím souvisí i jeho instalace – tu byste určitě neměli dělat svépomocí, ale raději si na tuto práci najměte profesionální firmu. Pouze pokud Vám EZS namontují zkušení pracovníci, budete mít jistotu, že bude systém plně funkční a sloužit tak, jak má.

Zabezpečovací systém

Kde v ČR sehnat kvalitní EZS? 

Tak jako to platí i u jiné elektroniky, tak i u EZS je třeba myslet na kvalitu a vybírat pouze prověřené a spolehlivé produkty se zárukou kvality. Tu Vám zajistí specializované firmy, které se na zabezpečení osob a majetku zaměřují a mohou Vám vhodný systém prodat, nainstalovat a seznámit Vás s jeho funkcemi a obsluhou. Jednou z takových firem je společnost Top Security, jež patří mezi přední bezpečnostní agentury v ČR. Součástí jejich služeb je nejen nabídka kvalitních EZS, ale také bezplatné poradenství při výběru vhodného systému, odborná instalace, servis, vysvětlení všech funkcí nebo pravidelné revize. Elektronický zabezpečovací systém si u nich navíc můžete nejen koupit, ale i pronajmout, což je v některých případech výhodnější řešení.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This