Graffiti jako žádaná dekorace i projev vandalismu

Grafity

Jen málokteré umění vzbuzuje tak rozporuplné reakce jako graffiti. Zastánci si cení opravdovosti, originality a v případě bravurně zvládnuté techniky také celkového estetického dojmu. Odpůrci poukazují na počmárané zdi a znehodnocený majetek.

Pomalovaný interiér? Proč ne!

Chováte vřelý vztah k modernímu umění a hledáte způsob, jak své bydlení odlišit od šedého průměru? Pak si domů pozvěte profesionála, který vám na zdech vykouzlí jedinečnou dekoraci. Nemusí se přitom jednat o nápisy nebo abstraktní motivy – graffiti může mít libovolnou podobu a je jen na vás, co si necháte na stěně vytvořit. Anebo se do toho opřete sami a dejte průchod kreativitě, jako to udělal Jim Carrey.

Grafity

Jak odstranit graffiti z fasády?

Ale teď pohled z druhé strany barikády. Co když vám graffiti nic neříká, a nepřejete si ho doma v obýváku, a už vůbec ne na vaší čerstvě natřené fasádě? Jenomže co čert nechtěl, (ne)známý vandal na ni zvěčnil své životní dílo.

Pocity, které každý den zažívají desítky až stovky lidí napříč celou republikou, nejsou zrovna příjemné. Pohled na počmáranou fasádu, betonový plot nebo jinou stavební součást bydlení je smutný. A ještě horší je vědomí, že odstranění graffiti není jednoduché ani levné.

Grafity

Odstranit graffiti není jen tak. Má-li být výsledek perfektní, pak se náprava neobejde bez profi techniky a hlubokých znalostí technologických postupů pro jednotlivé materiály. Záleží na typu povrchu, rozloze graffiti a mimo jiné také na barvě omítky.

Chcete-li mít jistotu, že čištění proběhne podle vašich představ, pozvěte si domů odborníky z AXIOM Real. Na menší ploše provedou vzorové čištění a budete-li s výsledkem spokojeni, domluví se s vámi na kompletním odstranění a případné aplikaci antigraffiti nátěru.

Další informace na téma odstranění graffiti a antigraffiti nátěry najdete na www.graffiti.cz.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This