Hliníková okna i dveře mají řadu předností

okna

Správné volbě hliníkových dveří i oken by měla být věnována značná pozornost již z té prosté příčiny, že patří mezi části budov, které jsou nejvíce namáhané.

Hliníková okna i dveře sice vyjdou o něco dráže při porovnání třeba s plastovými, na následujících řádcích se ale můžete seznámit s argumenty, jež vás přesvědčí o tom, že se investice do nich vyplatí.

Hliníková okna zachovají i u velkých prostor příjemný design

Hliníková okna jsou o něco konstrukčně tužší než plastová. Jejich předností je pak bezpochyby bezúdržbovost v porovnání s okny z jiných materiálů.

Je to zapříčiněno tím, že hliník nestárne stejně rychle jako plast a současně povrchovou úpravu není nutné udržovat jako u dřevěných či ocelových oken.

Velké rozměry oken pak v podstatě z jiných materiálů ani vyrobit nelze. U hliníkových velkoplošných oken je možné díky tomu, že se hliník méně deformuje, mít úzký rám, což dovoluje vytvořit nejen hezký designový dojem, ale také zachovat větší množství světla pro interiér.

Hliníkové dveře disponují výbornými tepelnými i zvukově izolačními vlastnostmi

Hliníkové dveře disponují veškerými přednostmi, jež byly zmíněny už u hliníkových oken.

Současně se lze u moderních vícekomorových hliníkových dveřních profilů setkat s tepelnou izolací a systémem těsnění s promyšleným řešením tepelných mostů, takže lze vyzvednout výborné tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Nelze se proto divit, že kupříkladu v zahraničí jsou hliníkové dveře používány častěji než v České republice.

Střešní světlíky

Na hliníkové systémy se u nás zaměřuje i společnost PRUNIWERK a. s., jež se orientuje také na střešní světlíky.

V jejím portfoliu se nachází obloukové pásové střešní světlíky i bodové střešní světlíky, není pro ni problém vyjít vstříc ani atypickým požadavkům zákazníka. Různým způsobem provádí i rekonstrukce a zastínění střešních světlíků.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This