Investicí do bezpečného vodoměru nešetřete

Oznámkuj článek

Zdali stále nevíte, o co se jedná, pokusíme se to snadno objasnit. Bytové vodoměry patří k zařízením, která měří průtočný objem vody neboli spotřebu vody (za dané zúčtovací období). Dávejte si pozor, toto zařízení měří spotřebu, ale nemůže ji v žádném případě ovlivnit. To může učinit každý uživatel sám za sebe. Jedná se pouze o kontrolní prvek.

Proč neopomíjet kvalitu?

Z jednoho prostého důvodu, na který by měl každý uživatel myslet. Mnozí lidé si neuvědomují, že právě vodoměry jsou tím měřidlem, dle kterého platí domácnost za svou spotřebu. V bytových domech jsou většinou tato zařízení instalována za bytovými dveřmi, a to v místě, kde je kontrola určitým způsobem obtížná.Hlavně také z důvodu, že rozpočítání vody se provádí mezi více odběratelů. Proto by měl být především společný zájem všech jeho uživatelů k tomu, aby si pořídili kvalitní měřidlo.

Dnes se doba zaměřuje spíše na bezpečnostní prvky. Ty zabraňují případné manipulaci s měřidly. Dbá se důraz na to, aby se zachovala co nejvyšší přesnost a taktéž citlivost přístroje.

Jak se ochránit před nepoctivými uživateli?

Mnohdy můžete doplatit na nepoctivost některých jedinců, kterou zkrátka neovlivníte. Někteří uživatelé se snaží ušetřit nepoctivým způsobem, a to ve svůj prospěch. Využívají k těmto nekalým praktikám obvykle silné magnety, které obvykle dokáží ovlivnit i chráněné antimagnetické vodoměry.

Je ovšem velmi smutné, že si neuvědomují, že tato úspora má razantní dopad na ostatní obyvatele bytové jednotky, jelikož tyto rozdíly musí právě oni zaplatit.

Instalujte kvalitní vodoměry

Zabránit tomu lze a existují konkrétně dva způsoby. Například instalací vodoměrů, jež zaznamenávají průběh jednotlivých spotřeb v každém měsíci, a tím jistým způsobem upozornit na podezřelé spotřeby. V druhém případě je možná instalace tzv. mokroběžných vodoměrů, které zamezují a předem vylučují schopnost ovlivnit je již zmiňovaným magnetem.

Nemusíte se tedy obávat, že byste na základě nepoctivců museli doplácet nějaké finanční částky za spotřebu. Proto klaďte důraz na kvalitní výběr vodoměrů a ušetříte si plno starostí, jež by vás mohly provázet.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This