Jak a čím opticky zvětšit malý obývák?

Obývací pokoj
Jak a čím opticky zvětšit malý obývák?
5 (100%) 1 vote[s]

I malý obývák má právo žít. A tak jako z ošklivého káčátka může vyrůst pěkná labuť, z malého obýváku může díky několika úpravám vzniknout prostorná místnost. Netřeba vybourávat žádné stěny, žádné příčky, stačí jen několik triků a pokoj bude vypadat mnohem větší. Stačí si vybrat správnou sedačku, barvy na stěnu a přidat vhodné doplňky. Jak na to?

Vpusťte dovnitř světlo, hodně světla

Všechno je to hra s optikou a perspektivou. A právě světlo dokáže dodat vašemu obýváku iluzi prostoru. Mějte vždy odestřené okna – žádné zatažené žaluzie či rolety. Hrajte si s barvami na stěnách a podlaze. Nejlepší stěny jsou bílé, které pokoji dodají světlo navíc, potřebnou hloubku a iluze velikosti. Nezapomeňte ani na podlahu – béžový koberec nebo světlehnědá plovoucí podlaha je to, co potřebujete.

Vyberte si správnou velikost nábytku

Rohové sedačky jsou vhodné do velkých pokojů, ale do malého se nehodí, protože díky své velké ploše ukrojí až příliš mnoho z prostoru. Proto je lepší vybrat nízkou rovnou sedačku v světlých tónech a minimalistických tvarech. Nebojte se křesla nahradit obyčejnými židlemi, které budete mít pro hosty připravené u zdi, takže vám nebudou ukrajovat zbytečně z plochy pokoje.

Přidejte zrcadla

Zrcadla jsou skvělým prostředkem na hraní si s prostorem. Ideální by bylo, kdyby byla celá jedna stěna ze zrcadel, prostor pokoje by se rovnou zdvojnásobil. Klidně stačí i několik menších kousků zavěšených na stěně. Rozdíl bude citelný.

Hrajte si s dekorací a detaily

Všeho moc škodí. A to platí i o dekoraci a obrazech. Celou poličku zabírá armáda porcelánových slonů? Kupte si raději jednoho skutečně velkého, ne nutně živého, slona a ostatních schovejte. Protože čím více drobných věcí je v prostoru, tím pokoj působí plnější. Totéž platí i o obrazech. Máte stěnu plnou menších obrazů? Vyměňte je za jeden, dva velké a dominantní obrazy, které budou šetřit prostor.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This