Jak by měl probíhat nákup a montáž klimatizace

Vývoj klimatizačních jednotek zaznamenal v posledních letech velký rozmach. Výrobci totiž neustále přicházejí na trh s novými funkcemi, účinnějšími technologiemi a v neposlední řadě i výhodnější cenou. Jak tedy správně vybírat, nakupovat a instalovat klimatizaci?

Bez poradenství nekupujte

Klimatizace do bytu není věc, kterou si vyberete podle vkusu. Je to věc, která musí být především funkční, a platí, že vybrat si ji je komplikovanější než například automobil. Proč? Protože to, co vyhovuje jednomu člověku, nemusí druhému. Dokonce i v rámci jedné bytovky jsou rozdílné podmínky, ve kterých bude klimatizace fungovat. Je rozdíl, zda budete chladit, případně topit zateplenou nebo nezateplenou místnost, zda je orientovaná jižně, západně nebo na východ. Proto pokud si vyberete klimatizaci, je vhodné, aby byl na druhé straně někdo, kdo vám pomůže s prohlídkou a k zvolené klimatizaci například doporučí správný výkon.

Zvažte důležité parametry

Je jedno, zda si parametry, které má kromě chlazení a topení bytová klimatizace obsahovat, vyberete nejprve a potom si necháte poradit správné umístění a výkon, nebo naopak, k výkonu najdete požadované funkce. Nezapomeňte, že klimatizace může mít mnoho přídavných vlastností od kvalitního filtru na pyly, ionizátor, nízkou hlučnost zvažte, pokud ji chcete mít v obývacím pokoji nebo ložnici. Stejně možná bude důležité dálkové ovládání. Dnes se již dá kvalitní klimatizace vyskládat prakticky na přání. Určitě najdete ten správný typ.

Klimatizaci by prodejce neměl pouze dodat

Ať už jste si objednali klimatizaci přes internet a konzultovali její výběr s odborným technickým poradcem, popřípadě jste si ji koupili v kamenné prodejně, prodej klimatizace by neměl probíhat tak, že dostanete balení s klimatizací a tím se povinnost prodejce jakoby skončila. Je nutné, aby vám klimatizaci i správné namontovali. Ideální případ je, pokud ten, kdo klimatizaci prodal, i zařízení instaluje. Přebírá tak vlastně zodpovědnost za správné fungování. Pokud však už máte klimatizaci bez instalace, určitě vyhledejte profesionála, například společnost ENCOFA. Protože neodborná instalace může klimatizaci poškodit.

Servis

Při klimatizaci není důležitý jen záruční a pozáruční, ale i pravidelný servis. Proto se při prodeji ptejte na zajištění servisu a informujte se také na pravidelný servis, který je pro dobro klimatizace třeba realizovat minimálně jednou ročně.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This