Jak funguje chytrá domácnost?

Chytrá domácnost

Chytré už dávno nejsou pouze telefony. V dnešní době jsou tak označovány žárovky, termostaty, rolety, žaluzie a celá řada dalších zařízení. Poradíme vám, jak chytrou domácnost snadno postavit a na co si dát při tom pozor.

Výrobci přinášejí na trh stále novější přístroje a nabídka je opravdu velmi rozmanitá. Může oslovit daleko širší skupinu uživatelů. Lze si pořídit například teplotní čidla, různé bezdrátové detektory vody, stmívače nebo mnoho jiných senzorů.

Můžete si pořídit i sadu obsahující řídicí jednotku včetně několika základních snímačů a také bezdrátové zásuvky. Chytrá zařízení jsou pro uživatele velkým lákadlem.

Inteligentních zařízení

V loňském roce prodej inteligentních zařízení meziročně vzrostl o více než 100 %. Trend rychlého růstu potvrzují i letošní dosavadní výsledky.

Největší zájem je o inteligentní termostaty, regulační systémy a domovní bezpečnostní systémy. Samozřejmě jsou to i chytré hodinky či televize. Produkty pro chytré domácnosti se těší nebývalé popularitě. Inteligentní domácí spotřebiče lze ovládat přes telefon, tablet či PC.

Chytrá domácnost

Chytrá domácnost

V chytré domácnosti má uplatnění celá řada zařízení. Jde o zařízení, která nám umožňují sledování či ovládání některých funkcí i na dálku. Připojit se k nim lze prostřednictvím telefonu nebo tabletu přes internet, i když budete třeba na druhém konci světa.

Celosvětovou počítačovou síť mohou takto dnes využívat různé rekordéry, meteorologické stanice, ale i chytré žárovky, u kterých lze upravovat teplotu světla.

Automatizovaný komfort

Uživatelé si mohou nechat pomocí těchto zařízení automatizovat mnoho rutinních úkonů a tím si zpříjemnit bydlení.

Můžete mít před příjezdem domů otevřená vrata garáže a rozsvícená světla, při vstupu do koupelny připravenou vanu, rozsvítit si na terase nebo si vytáhnout venkovní žaluzie. Nic z toho prostě není problém. Právě chytrá domácnost je novinkou dnešní doby.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This