Jak na moderní bydlení

Obývací pokoj

Žijeme v moderní době. Místnosti domu už dávno nevyplňuje starý nábytek, kuchyňské vybavení již nejsou jen staré hrnce, které jsme zdědili po prarodičích. Nyní existuje hromada vymožeností, které doslova hýbou naším domem. Abychom šli s módou a byli, jak se říká, „in“, snažíme se odkoukat to, co mají a nemají naši sousedé a známí. Dbáme na moderní barevnou kombinaci, která vede u lecjakých celebrit a doufáme, že našim bydlením někomu vyrazíme dech.

Svůj dům si instalujeme do mobilních telefonů, abychom nemuseli vynaložit svou energii například díky chůzi k oknu, protože chceme jen zatáhnout žaluzie kvůli nepříjemným slunečním paprskům, jež nám kazí požitek z oblíbeného filmu. Snažíme se koupit moderní osvětlení do obýváku či ložnice, abychom nemuseli chodit k vypínači. Pořizujeme si své klíče od vchodových dveří do svých telefonů, protože chceme mít pod kontrolou to, zda jsme zamkli či ne.

Nemusíme se tedy po celý den cítit nejistí. Také nemusíme zbytečně z vyhřáté postele, pokud zapomeneme zamknout a už se chystáme spát. Dalo by se jednoduše říct, že si moderním bydlením ulehčujeme život. Žijeme v rychlém světě a zpomalení si zkrátka nemůžeme dovolit.

Relax obývací pokoj

Luxusní místností domu nemusí být jen ložnice

Většina lidí si myslí, že moderní bydlení se pozná na ložnici. Proto převážně tuto spací místnost ladí do oblíbených barev, dále ji ucelují podobně barevným nábytkem a fotografiemi vyplňují
prázdné zdi. Ovšem místnost, která by měla být především „in“ je obývací pokoj. Tam se přece schází návštěvy, gratuluje k narozeninám a tráví volný čas s rodinou. A stejně jako v ložnici, tak i v obýváku se dá snadno usnout.

Největším problémem vždy bývá volba správné barevné kombinace. V současné době vedou barvy hnědá a bílá, následně šedá a bílá. Komu by se taková kombinace mohla zdát smutná či nevýrazná, doporučuje se ji rozbít, a to například výrazně červeným či žlutým křeslem. Tento kontrast zaujme nejen vás, ale i ostatní členy vaší domácnosti.

Luxusní obývací pokoje v sobě nesou kvalitní sedací soupravu. Většinou se jedná o větší gauče, které se barevně sladí k nábytku. K tomu volíme odkládací stolek, samozřejmě taky sladěn k ostatním věcem v obýváku. Tím nejdůležitějším, co musíme dle módních trendů zvolit, je moderní osvětlení obývacího pokoje. „Tleskací zařízení“ je už dávno pasé. Co je ovšem „in“ je instalace osvětlení do mobilních telefonů. Není přece nic jednoduššího, než jen zvednou mobil a rozsvítit či zhasnout lampičku, jež nám vadí při dvacetiminutovém šlofíku.

dubova-obyvaci-stena

Převážně doplňky tvoří domov

Tím nejdůležitějším a někdy i nejvýraznějším aspektem v každé místnosti domu jsou ovšem správně zvolené doplňky. Nejčastěji tiskneme spousty fotografií, které skvěle vyplní prázdné zdi či police. Rámy již dávno nejsou tím, co pokazí prvotní dojem. Díky široké škále rozměrů a barev si každý může přijít přesně na to, po čem touží. Cenově jsou to nejlevnější, co nakonec do příbytku nakoupíme. Co dělá z obyčejného domu moderní dům, jsou také i rostliny a květiny. Barevní květinoví obři s obrovskými květy jsou už dávno „out“. Nyní vedou v žebříčku trendů klasické rostliny jen se zelenými listy. Díky těm dosáhnete zabydlenosti všude ve vašem bytě.

Kde ale brát inspiraci?

Často se stává, že lidé touží po krásném domě se skvělým vybavením, ale postrádají to hlavní – inspiraci. Jak dosáhnout trendové kuchyně či luxusního obývacího pokoje je pro ně tedy záhadou. Ještě, že existuje široká škála velkoobchodů, které na svých webových stránkách nejen prodávají moderní kousky, ale také dávají svým potencionálním klientům ukázky toho, po čem touží. Pak už si každý přijde lehce na své. Jedním z takových portálů je například i www.moebelix.cz.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This