Jak na odpadní vodu? Využijte osvědčené řešení

Každý dům vytváří odpadní vodu. Ta vzniká po použití toalety, sprchy, ale i po mytí nádobí, nebo po praní. V tu chvíli nastává otázka, kam s ní? V místech, kde je dostupná kanalizace, je to jednoduché. Ale co v místech, kde dostupná není? I tady existuje řešení.

Odpadní vodu můžete jímat

Kdo nechce investovat do drahého řešení v podobě čističky, může odpadní vodu jednoduše jímat. Aktuálně nejlepší možné řešení na trhu přinášejí betonové jímky. Varianta, která nabídne jistotu kvality, odolnosti, životnosti, ale zároveň i jednoduchého provedení. Beton se v porovnání s jinými materiály jeví jako velmi dobrý materiál, který se na podobné realizace hodí velmi dobře.

Usazená dvoukomorová jímka

Správná velikost je základ

Základem správného výběru je také velikost. Zde hraje roli především to, kolik odpadní vody vaše domácnost vyprodukuje. To se odvíjí hlavně od poštu členů dané domácnosti. Dnes se klasické betonové žumpy vyrábějí v celé řadě variant, od těch určených třeba i pro dvoučlennou domácnost, až po ty, které se dají využít ve vícegeneračních domech. To jenom ukazuje na jejich všestrannost a na fakt, že se jedná o řešení využitelné v podstatě kdekoliv.

Ceny jsou příznivé

Mnoho lidí podlehlo tlaku a pořídilo si klasickou domácí čistírnu, což vzhledem k nákladům není úplně dobrá volba. Betonová jímka cena vás přesvědčí o tom, že toto řešení se ekonomicky vyplatí mnohem více. Betonové septiky se používaly u rodinných domů i v minulosti, když ještě kanalizace nebyly. Kombinace jednoduchosti, snadné instalace a nízké ceny byla tím hlavním důvodem.

Téměř bez starostí

Nelze opomíjet ani to, že o jímku se není nutné nijak starat. Postupně se plní odpadní vodou a když její hladina dosáhne určité meze, je vhodné objednat její vyvezení. Frekvence se opět odvíjí od toho, kolik odpadní vody vyprodukujete. Jinak je toto řešení zcela bez starostí.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This