Jak na praktický interiér? Těchto 5 tipů vám pomůže

kuchyne

Interiér vašeho domu nebo bytu by měl být nejenom esteticky příjemný, ale měl by být také praktický. A to je mnohdy kámen úrazu jak při stavbě nového domu, tak při rekonstrukci nemovitostí. Jak onu praktičnost zajistit? Tyto tipy vám pomohou.

Pracovní prostor je v kuchyni základ

Mnoho lidí dělá tu chybu, že volí pouze krátkou pracovní desku. A to je chyba. Myslete na to, že je to právě kuchyně, kde se připravuje veškeré jídlo pro celou domácnost, a proto by na to měl být prostor. Dbejte na to, aby byla pracovní deska nejenom dostatečně dlouhá, ale aby nebyla ani ničím přerušená. Dřez nebo sporák uprostřed je v malých kuchyních pohroma.

kuchyně

Nevymýšlejte nic nového a inspirujte se hotovým řešením

Opět můžeme zůstat u kuchyní. Mnohdy se nevyplatí zkoušet nová řešení, která máte v hlavně. Obvykle to nedopadne dobře. Lepší je zjistit jaké jsou možnosti a inspirovat se těmi nejlepšími. Jak na to? Ideální jsou fotogalerie kuchyní, které si prohlédněte a najděte variantu, kterou byste si představovali. Její kopie může být součástí i toho vašeho interiéru.

Využijte každý centimetr místa

Není nic horšího než takzvaná hluchá místa. Jde o nevyužité prostory, které nemají žádný význam. Vznikat mohou tam, kam pořizujete nábytek špatných rozměrů. Jak tomu zabránit? Pomohou třeba vestavěné skříně v takové délce, šířce a hloubce, aby se přesně na centimetr vešly tam, kam mají. Každý centimetr místa tak bude využit prakticky.

Chtějte úložné prostory

Je jedno, v jak velkém interiéru budete bydlet. Dříve nebo později mohou docházet. Na tento fakt myslete už při zařizování. Nechte si vyrobit nábytek na míru, nebo kupte takový, který dokáže úložných prostorů nabídnout více než dost. Za pár let zjistíte, jak skvělý krok to byl.

Využijte profesionály

A poslední tip? Nechte zařizování interiéru na někom, kdo s tím má zkušenosti. Nechte si zhotovit návrh od skutečných profesionálů, kteří přesně vědí, jak má takový praktický interiér vypadat. A jak je najít? Začněte na webu JNinterier.cz a neuděláte chybu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This