Jak na skvrny na kobercích?

Koberce jsou i v dnešní době stále jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin. Velký vliv na to má zejména velká nabídka designů a typů, ale také fakt, že jsou příjemné na dotek a hřejí od nohou. I když patří k nejoblíbenějším, mají i svá negativa. K nim bezpochyby patří složité čištění. Nečistoty od jídla, pití nebo jen prach se dostanou až do samotné struktury vláken a jejich vyčištění je pak velmi složité. Plovoucí podlahy, parkety, lino nebo dlažba stačí jen otřít a je po skvrně. Koberce se čistí mnohem hůře a pracněji.

Čističe i „babské rady“

V každé drogerii lze najít desítky čistidel přímo vyvinutých na koberce. Mohou být ve formě roztoků, pěny nebo gelu. Většina z nich se aplikuje stejně – čistidlo je třeba nanést na skvrnu a kartáčkem řádně zapracovat do struktury koberce, aby se dostalo i mezi vlákna do hloubky materiálu. Z práce s kartáčkem mohou po delší době bolet ruce. Po aplikaci se nechá čistidlo působit určitou dobu a pak se odstraní. Skvrny by měly zmizet. Kromě chemických čistidel existují pro čištění koberců i další způsoby, pro které není třeba žádné speciální vybavení. O jaké způsoby se jedná, se můžete podívat zde.

Čištění koberců

Odstranění skvrn má i své záporné stránky

Pokud se rozhodnete na kobercích vyčistit jen hlavní skvrny od jídla, pití nebo zašlapaného prachu, může mít výsledek i špatný dopad na vzhled koberce. Skvrny sice zmizí, vlákna se vyčistí, ale může být vidět rozdíl mezi čištěnými a nečištěnými částmi koberce. Vyčištěné části mohou doslova zářit a na koberci už nebude skvrna, ale stále nebude mít elegantní a celistvý vzhled. Proto je vždy lepší provádět čištění koberců celoplošně.

Úklidové práce

Děsí vás plošné čištění s kartáčkem?

Pokud jste již čistili skvrny na kobercích kartáčkem, jistě víte, jak náročná činnost to je. Představa, že byste takto měli čistit celou plochu koberce, je doslova odrazující. Pokud chcete, můžete přenechat tyto práce specialistům na úklidové práce. Ti využívají profesionální čistící techniku pro plošné čištění. Výsledek je dokonalý a pro vás bez práce.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This