Jak odvzdušnit topení: Návod krok za krokem

Jak odvzdušnit topení

Slyšíte bublající zvuk? Nebo radiátor nehřeje správně? Pak je zcela pravděpodobné, že se v radiátoru vyskytují vzduchové bubliny. “Jak odvzdušnit topení” je pak otázka na pravém místě.

Jedinou věc, kterou můžeme udělat abychom problém vyřešili, je doplnění hladiny vody v radiátoru, respektive zbavit se vzduchu v topení, který zabraňuje cirkulaci vody.

Odvzdušňování topení je také nesmírně důležité kvůli oxidaci, která může v případě vzduchu v ústředním topení nastat.

Odvzdušnění topení je ve skutečnosti zcela triviální záležitost, tak pojďme se nyní podívat, jak na to.

Co budeme potřebovat?

  • Klíč nebo šroubovák
  • Ručník nebo nádobu na vodu

Postup

  1. Nachystáme si ručník, případně nádobu, do které budeme zachycovat vodu.
  2. Vezměte si šroubovák a pomalu uvolňujte ventil. Pokud je topení zavzdušněné, nejdříve uslyšíte syčení (s prskající vodou), a následné začne vytékat plynule voda, kterou odchytněte do nádoby. Je to známka toho, že jsme se zbavili vzduchových bublin v radiátoru.
  3. Po krátké odmlce zkontrolujte, zda všechna topení fungují správně. Pokud nikoli, celý proces budete muset podstoupit ještě jednou.

Video postup

Rady a tipy na závěr

Většinou se setkáte s názory, byť nejsou špatné, ale zbytečné, že je lepší zahájit proces odvzdušňování s vyplým čerpadlem od spodu domu nahoru. Každé topení odvzdušnit nejdříve se zavřeným kohoutem (kdy vyteče voda ze zpátečky), pak kohout povolit a znova odvzdušnit, což zapříčiní, že vyteče voda z horních trubek.

Nejedná se o mylné řešení, byť zcela zbytečné. Postup, který jsme uvedli nahoře v článku je klasický, jednoduchý a zároveň funkční řešení, který zvládně každý a opravdu za chvíli. Složitosti nechejme stranou.

A jaký postup praktikujete vy, co je lepší? Podělte se se svými názory níže v komentářích, budeme rádi za každou odezvu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This