Jak postupovat při výběru obkladového kamene?

Obkladový kámen
Oznámkuj článek

Kamenné šílenství se šíří Českem jako lavina, a proto se není možné divit, že stále více Čechu neodolá a obkladový kámen si chce domů pořídit.

Následující řádky by měly přispět k tomu, aby byl výběr obkladového kamene pro vaši potřebu co nejefektivnější.

Přírodní i umělý obkladový kámen má své přednosti i negativa

Na prvním místě je třeba rozmyslet se nad tím, jestli budete preferovat přírodní nebo umělý obkladový kámen. Obě varianty mají svoje přednosti.

Přírodní umělý kámen se honosí svojí celkovou odolností proti oděru, vysokým i nízkým teplotám a dešti, takže přežije nejen vás, ale i vnuky vašich vnuků. Oproti umělým kamenům je ale nutné počítat s vyšší cenou i hmotností.

Nejčastěji využívané druhy obkladových kamenů

Obkladové kameny bývají nejčastěji zhotoveny z břidlice, křemence nebo žuly. Břidlice vděčí za svoji oblíbenost různorodosti barevných odstínů, vysoké štěpnosti, jejíž zásluhou se snadno opracovává i tvrdosti a odolnosti proti poškrábání a teplotním výkyvům. Křemenec je využíván především pro fasády domů. Žula pak představuje velmi tvrdý materiál značné odolnosti.

Dnes se s ní je běžné setkat i na kuchyňských nebo pracovních deskách. Rozhodně však neprohloupí ani ten, kdo uvažuje o pořízení kvalitních keramických obkladů a dlažeb, jež představuje třeba keramika keope.

Obkladové pásky na fasádu nic nezkazí

Při rekonstrukci domu je však možné použít i obkladové pásky na fasádu, které mají tu přednost, že je možné je nalepit vlastně na jakýkoli rovný a pevný podklad. Pracuje se s nimi tím způsobem, že se lepí k současnému podkladu na tenkou vrstvu malty, případně se připevňují prostřednictvím lepidla nebo tmelu.

Zde je samozřejmé předchozí důkladné očištění podkladu. Protože je záhodno, aby pásky odpuzovaly vodu, měly by být ošetřeny silikonovým olejem. Pro bližší informace o keramickém řešení je možné navštívit http://www.kamen-donat.cz/index-nav-sor-q-Keramika_Keope-shop-0-m1-4-m2-16-m3-0-id-0-stav-0.htm.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This