Jak snížit náklady během topné sezóny

Dříví na topení

Žaluzie mají velký vliv na teplotu v domácnosti. A nejen tehdy, když se vaše teploměry jdou zbláznit během letních veder, ale i během mrazivých zimních nocí. Dobré nastavení topení či správné větrání. I toto vše vám pomůže ušetřit energii během zimní sezóny a připravit si více peněz na vánoční dárky.

Izolace díky vnější žaluzii

Venkovní žaluzie vytvoří mezi oknem a vnějším prostředím vzduchovou bublinu, která působí jako izolace. Takže teplý vzduch neuniká tak rychle z vašeho domova a naopak studený vzduch nevniká přes mezery v těsnění vašeho okna. Proto, když máte venkovní žaluzie, používejte jej i během zimy, kdy nesvítí slunce, ušetříte.

Regulujte teplotu

Základem je nepřetápět domácnost, ale také je velmi důležité, abyste regulovaly teplotu během noci a tehdy, když nejste doma. Díky termostatu to můžete udělat velmi jednoduše – na noc nastavíte teplotu na 17-18 ° C a totéž uděláte, když jste v práci a vaše děti škole. Samozřejmě, že na čas příjezdu z práce nastavíte topení na optimálních 20,5-21 ° C.

Nesušte prádlo na radiátorech

Když položíte vyprané prádlo na radiátor nebo dáte před něj gauč, náklady vám porostou, protože radiátor spotřebuje mnohem více energie. Nechte radiátorům volnou cestu, aby vám mohli domácnost pěkně vytopit.

Větrejte nárazově

Tak jako během horkého léta se vyplatí větrat pouze ráno a večer, když nás chrání sítě proti hmyzu, během zimy musíte větrat nárazově. Otevřít ventilačku a nechat ji takto 2 hodiny, způsobí pouze to, že budete mít vyšší účet za energii. Proto je lepší otevřít okna dokořán, i balkonové dveře na přibližně 30 sekund a pak zavřít. Čerstvý vzduch přijde, náklady neporostou a vy budete spokojen.

Dejte pod radiátory izolační fólii

Radiátory bývají často na vnější stěně bytů, domů a tedy vytápějí i chladné zdivo. Proto se vyplatí dát pod radiátory izolační fólii, od které se bude teplo odrážet k vám do bytu a nepůjde na ulici.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This