Jak správně vybírat osvětlení

Interiérové osvětlení
Oznámkuj článek

Osvětlení je individuální záležitost, důležité je uspořádání místnosti, orientace místnosti a v neposlední řadě i styl vybavení. Dokresluje atmosféru interiéru a vytváří vhodné prostředí pro práci i odpočinek.

Každá místnost má své individuální požadavky na osvětlení. Vhodná je kombinace centrálního osvětlení s funkčním, případně s náladovým osvětlením.

Funkční osvětlení se zejména uplatní v kuchyni pro nasvícení pracovní plochy, u jídelního koutu, u pracovního stolu nebo v koupelně.

Interiérové osvětlení

V koupelně platí bezpečnost na prvním místě. Při návrhu svítidel pro koupelnu musejí mít krytí proti odstřikující vodě, tj. jsou označena písmeny IP. Koupelna neslouží pouze k fyzické očistě, ale i k relaxaci.  Proto by mělo mít světlo možnost regulace intenzity jasu.

Náladové osvětlení v interiéru

S náladovým osvětlením se můžeme setkat v obývacím pokoji nebo ložnici.

Nejdůležitější místností v celém bytě je obývací pokoj. V místnosti lze dokombinovat klasické osvětlení s doplňkovými svítidly jako jsou stojací lampy, nástěnná světla nebo podhledová svítidla. Lze použít i nepřímé osvětlení – LED pásků.

Instalováním světelné soustavy z jedné kolekce dosáhneme žádaného designového efektu a nasvícením z více zdrojů docílíme optického rozčlenění místnosti.

Při vytváření návrhů interiérů, nebo při jejich realizacích, je možné využít služeb interiérových designerů. Dokáží si poradit s návrhem osvětlení i s výběrem svítidel. Zpravidla mají k dispozici bohatý výběr svítidel.

Současně z široké nabídky vyberou pro vás to správné řešení. Výběr svítidel může probíhat přímo ve vašem interiéru, což vytvoří konkrétní představu o umístění.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This