Jak ušetřit za energie? Víme jak na to!

LED žárovka

V dnešní době je každá koruna dobrá a jakákoli úspora se jistě hodí. Napadlo vás někdy, jakým způsobem byste mohli ušetřit za energie, případně si již tímto problémem nějaký čas marně lámete hlavu?

Může vám pomoci energetický poradce, jenž pro vás odkryje netušené možnosti ohledně úspory vody, elektřiny aj.!

Nejvíce můžete uspořit za vytápění

Úspora energií je lehce dosažitelná prostřednictvím snížení nákladů na vytápění domu a bytu. Jak nejlépe snížit náklady se dozvíte díky webovému projektu E.ON Rádce, který kombinuje online dostupnou encyklopedii plnou užitečných rad a tipů s energetickým poradenstvím.

Vždyť je to zejména vytápění, jež představuje při platbě za energie nejvyšší položku. Pro ušetření přitom stačí dodržovat několik pravidel. Byt nebo dům nepřetápějte, ideální je teplota 20-21 °C. Místnost by současně neměla ani vychladnout, protože vytopení je posléze logicky energeticky náročnější. Naučte se také správně využívat termostatickou hlavici, která vám umožní nastavit přesnou teplotu v místnosti.

Čerpejte dotace, na něž máte nárok

K významným úsporám mohou přispět i rekonstrukce a dotace. Mezi nejefektivnější kroky je možné zařadit zateplení domu, výměnu oken a dveří nebo instalaci větracího systému s rekuperací tepla.

Pokud namítáte, že zateplení fasády a střechy domu je finančně náročné, můžete se vydat cestou ušetření prostřednictvím dotací. Právě s dotacemi a úsporami celkově vám pomohou energetičtí poradci společnosti E.ON, a to zcela zdarma.

Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Sprcha je hygieničtější i úspornější

Víte, že člověk denně spotřebuje okolo 100 litrů vody, když značnou část z tohoto objemu vyloženě vyplýtvá? Úspora vody je možná již v případě, kdy budete upřednostňovat sprchování místo koupání.

Až třetinu vody ušetří také rozličné úsporné ohřívače a šetřiče vody. Termostatická baterie si pak zapamatuje vaši oblíbenou teplotu vody, čímž nebudete plýtvat během jejího dlouhého nastavování.

Starých spotřebičů se snažte postupně zbavovat

Konečně ani úspory elektřiny nejsou rozhodně nereálné. Zaslouží se o ně LED žárovky, ale rovněž postupná náhrada starých spotřebičů těmi moderními. Při provozu spotřebičů by měl být využíván nízký tarif.

V okamžiku, kdy budete dodržovat alespoň některé z výše zmíněných tipů, bezesporu záhy zjistíte, že najednou mnohem lépe vyjdete s penězi.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This