Jak vybírat pracovní oděvy a obuv?

Pracovní oděvy
Oznámkuj článek

Výběr pracovního oděvu a obuvi se může na první pohled jevit jako takřka primitivní záležitost, což má někdy za následek nemístné podcenění.

Jedná se o pochybení, které může mít v nejhorších případech i tragické následky, protože s kvalitou pracovních oděvů a obuvi je úzce spojena bezpečnost pracovníků.

Podle čeho by se mělo při výběru postupovat?

Pracovní oděv by neměl omezovat pohyblivost zaměstnance

Pracovní oděv by měl být v ideálním případě vybírán přímo v obchodě. Každý výrobce má totiž poněkud jiný střih i velikost oděvu, takže tabulky s velikostí je nutné vnímat se značnou rezervou.

Pracovní oděvy

V pracovním oděvu by se měl být zaměstnanec schopen ohnout, sednout si do podřepu, ale bez problémů by se v něm měl rovněž natáhnout pro výše položené předměty.

Při výběru pracovních oděvů je třeba dobře zvážit materiál

Dalším důležitým prvkem při výběru je materiál, z něhož budou pracovní oděvy značky Engelbert Strauss vyrobeny. Ten by měl být vždy v souladu s vykonávanou činností, podobně je tomu i s barvou obleků.

Je samozřejmé, že třeba pro práci na silnici nebo na stavbě budou preferovány pracovní obleky, které dobře odráží světlo a jsou bez problémů viditelné. Proto jsou šité z výrazných barev a mají doplňky v podobě reflexních pruhů.

Střih oděvu může být rozdílný, a to od kalhotového střihu v kombinaci s reflexní bundou až po vestu, jež se dá jako svrchní vrstva na ochranný oděv.

Pracovní oděvy se podílí na image vaší firmy!

Pokud jste majiteli větší společnosti, měli byste dbát na jednotnost pracovních oděvů, které by měly vaši firmu náležitě reprezentovat. Divili byste se, jak tuto na první pohled nepodstatnou maličkost zákazníci vnímají!

Pracovní obuv musí vyhovovat normám

Pracovní obuv by měla být vybírána především v souladu s normou EN 347. Věděli jste, že součástí boty je povinně ocelová tužinka?

Současně je nutné pamatovat i na odolnost pracovní obuvi vůči chladu, prořezu, kontaktnímu teplu či průniku vody.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This