Jak vybrat dominantní jídelní stůl

Jídelní stůl

Posezení u velkého stolu v jídelně by mělo patřit mezi tradiční rodinné chvíle. Právě v těchto momentech se rodina schází a všichni probírají společně své problémy a radosti. Když tedy mají skutečně u čeho sedět. Bez stolu se to bohužel neobejde. Výběr je v současnosti především na internetu maximálně pestrý a volit lze spousta zajímavých modelů. Pokud i vy uvažujete o pořízení nového jídelního stolu, jste na správné adrese. Poradíme vám, podle čeho vybírat.

Masivní dřevo jako jistota

Nejoblíbenější jsou v současnosti kvalitní jídelní stoly z masivního dřeva. Není se vůbec čemu divit, jelikož masiv je vynikající především pro svůj ryze přírodní původ. Ostatně samotný stůl voní dřevem, které je příjemné na dotek a není nutné je v žádném případě pokrývat žádným ubrusem. Obrovskou výhodou masivních jídelních stolů je i jejich maximální výdrž. Pokud se poruší škrábanci jeho povrch, můžete jej po letech bez problémů později přebrousit a nalakovat. I přesto se ale jedná o velmi jednoduchou činnost, kterou zvládne každý a řeší se většinou za několik desítek let po pořízení stolu.

Tvar je ryze na vás

Určitou roli v celkovém ladění interiéru jídelny či kuchyně hraje i tvar samotného stolu. Pokud chcete mít přesně dané pozice a ušetřit prostor, vyplatí se hranatý tvar obdélníku nebo čtverce. V opačném případě, tedy při velkých dispozicích, klidně volte moderní kulatý stůl, jehož vzhled je majestátní.

Nezapomeňte na židle

Když už potřebujete koupit stůl, většinou vše spojte i s pořízením židlí. Optimální bude, když seženete všechno přímo v setu. Máte jistotu, že k sobě celý komplet dokonale ladí. Při spojení s vhodnými barvami pak můžete vítat hosty v jídelně, která bude jedním velkým originálem se vším všudy. Když se ke všemu navíc ještě přidá skvělé jídlo, bude o zábavu postaráno.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This