Jak vybrat kvalitní dílenské pracovní stoly

Dílenský pracovní stůl

Mnoho kutilů občas dostane chuť přikrášlit domov vlastním výrobkem. Hospodyňky však budou oponovat, že jídelní stůl není právě tím nejvhodnějším typem nábytku, do kterého celé dopoledne náruživě bušit a stloukat na něm kýžený výtvor. Kvalitní dílenské pracovní stoly nebo-li ponky jsou proto nepostradatelné pro každý profesionální provoz, malou domácí dílnu nebo také garáž. Správný kutil chce mít vše po ruce a základem pro dobře odvedenou práci je stůl, který nezklame a něco vydrží. O vlastnostech, které by pracovní stůl měl mít, si povíme v tomto článku.

Pracovní deska a stabilita jsou základ

Tím nejodolnějším prvkem ponku je silná pracovní deska. Právě ta nám pro práci musí vydržet po mnoho let, proto si při jejím výběru dáváme skutečně záležet. Nejideálnějším dřevem, které má dlouhou životnost, je buk, ale vybrat si rovněž můžete z masivní spárovky, tvrzeného PVC nebo dřevotřísky. Příkladně pracovní desky eshopu www.all4.cz zaručují nosnost až 1000 kg, hodí se proto do velkých provozů i malých dílen. Také je to důvod, proč musí nohy dílenských pracovních stolů vydržet  velkou zátěž. Nastupuje zde rovněž otázka stability, druhého nejdůležitějšího kritéria při výběru nového ponku. Samozřejmě i u základny hraje hlavní roli použití kvalitního a odolného materiálu, ať už se jedná o nohy klasické, posuvné nebo na kolečkách.

Dílenké pracovní stoly = vše na jednom místě

I když je stůl stabilní a má téměř nezničitelnou desku, odbíhání po každém úkonu pro další a další nářadí je noční můrou každého pracanta. Aby vše odsýpalo jak má, je ideální, aby byl dílenský pracovní stůl doplněn také o úložné prostory. Může se jednat o praktické zásuvkové skříně, nebo polici upevněnou na zeď. Oba případy pojmou všechny nezbytné pomůcky, navíc ti ostražitější je mohou v šuplících uzamknout klíčkem.

Pokud máte hodně práce, ať už v samotné dílně, nebo v zaměstnání a chybí vám chuť celé odpoledne brouzdat po obchodech, spolehněte se na eshop www.all4.cz, kde najdete nepřebernou nabídku dílenských procovních stolů. Od prodejce obdržíte stůl sice rozložený, ale manipulace s ním je velice snadná pro každého domácího šikulu a do krátké chvíle tak budete moci začít tvořit.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This