Jak vybrat správné žaluzie?

Roleta a žaluzie

Uvažujete o žaluziích? Rozhodně jde o volbu, která má především v oblasti stínění oken řadu pozitivních vlastností. I proto můžeme v současné době říci, že se jedná o řešení nejvyužívanější. Podívejme se proto společně na možnosti, jak správné žaluzie vybrat.

Kromě žaluzií můžete vybrat i venkovní rolety, kterým se budeme ale věnovat v jiném článku.

Kde budou umístěné?

To je první otázka, kterou si je třeba rozhodně položit. Pokud budeme konkrétní, nabízejí se dvě možnosti. První je spojena s řešením, kterým jsou takzvané venkovní žaluzie. Hodí se například u rodinných domů, zatímco u klasických bytů tolik běžné nejsou. Zde přijdou více vhod hlavně vnitřní žaluzie. Jejich pozitivem je to, že se dají přimontovat v podstatě na jakýkoliv typ současných oken. Z výčtu dalších výhod nezapomínejte na:

  • Nízkou pořizovací cenu
  • Praktické ovládání
  • Řadu barevných provedení

Vertikální, nebo horizontální?

Máte jasno v tom, kde konkrétně budou umístěné? Pokud ano, můžete začít řešit druhou otázku. Ta je spojena s tím, jakou budou mít polohu. U většiny oken jsou využívány horizontální žaluzie. Určitě jde o řešení, které nezklame. Především v moderních interiérech však může zaujmout i varianta číslo dvě. Jedná se o vertikální žaluzie. Tedy o řešení svislé. Ani ty rozhodně není dobré opomíjet, jelikož i o nich lze říci, že jak po praktické, tak i po designové stránce zaručeně nadchnou.

Jak je to s montáží

Máte vybráno? Pokud ano, je dobré znát i odborníka, který zvládne jak samotnou dodávku, tak logicky i montáž. Pokud jde o žaluzie na plastová okna, nebo jakákoliv jiná, je určitě špičkou v oboru společnost Univers Tech. Ta dnes nabídne několik poboček, které jsou umístěné v Praze, Kladně, Ústí nad Labem, Plzni a také Českých Budějovicích. Všude tam máte jistotu, že si s montáží není třeba lámat hlavu, jelikož na odborníka zaručeně narazíte. Stačí udělat jenom jednu jedinou věc. Jakou? Oslovit ho.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This