Jak vybrat správnou podlahu do vašeho bydlení

Výběr podlahy
Jak vybrat správnou podlahu do vašeho bydlení
Oznámkuj článek

Když navrhujete novou místnost či ji pouze rekonstruujete, je vždy důležité myslet na to hlavní, což je plocha – podlaha. Barva a typ určuje charakter pro veškerý interiér, nicméně netýká se to pouze vzhledu, ale i využitelnosti.

Díky vhodně zvolené podlaze můžete výrazně zlepšit tepelnou i zvukovou izolaci. V současné době nabízí český trh nespočet druhů podlah, každá má ovšem různé specifika, jak tedy vybrat tu správnou?

Klasické otázky

Při výběru se mnozí z vás potácí s otázkou: „Je lepší laminátová, dřevěná nebo jaká podlaha?“. Nutno říci, že každá má své výhody a nevýhody. Taktéž záleží na jejím využití.

Pojďme si jednotlivé typy krátce probrat…

Dřevěné plovoucí podlahy

Nejčastěji se vyrábějí v tloušťce 15-20 mm. Jsou dodávány jako dvouvrstvé nebo třívrstvé. Častější jsou zejména třívrstvé, které zaručují větší stabilitu a odolnost.

Dřevěné plovoucí podlahy a jejich hlavní přednost tkví především v tom, že jsou celé vyráběny z přírodních materiálů. Což zaručuje naprostou originálnost a krásný živý vzhled.

Dřevěná plovoucí podlaha

Laminátové plovoucí podlahy

Již delší dobu patří mezi nejoblíbenější druh. Díky tomu, že jsou dodávány v širokém spektru barev, je možné ideálně kombinovat finální design.

Co ocení spousta lidí je zejména velmi snadná údržba a odolnost vůči vlhkosti či mechanickému poškození, což se o dřevěných podlah říci nedá.

Pokládka podlah právě s touto krytinou je velmi snadná, můžeme to tedy označit za další bonus či výhodu.

Laminátová podlaha

A jaké jsou další?

Druhů je spoustu – vinylové, korkové nebo masivní. Masivní dřevěné podlahy je třeba zmínit, pokud se poohlížíte po dlouhé životnosti. Jsou vyráběné formě parket, mozaik a palubek.

Zdali stojíte právě před touto volbou, zkuste se podívat například na podlahy České Budějovice, kteří nabízejí široký sortiment produktů včetně samotné představení v podobě článků, takže si můžete udělat obrázek sami.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This