Jak vybrat správnou podlahu do vašeho bydlení

Výběr podlahy

Když navrhujete novou místnost či ji pouze rekonstruujete, je vždy důležité myslet na to hlavní, což je plocha – podlaha. Barva a typ určuje charakter pro veškerý interiér, nicméně netýká se to pouze vzhledu, ale i využitelnosti.

Díky vhodně zvolené podlaze můžete výrazně zlepšit tepelnou i zvukovou izolaci. V současné době nabízí český trh nespočet druhů podlah, každá má ovšem různé specifika, jak tedy vybrat tu správnou?

Klasické otázky

Při výběru se mnozí z vás potácí s otázkou: „Je lepší laminátová, dřevěná nebo jaká podlaha?“. Nutno říci, že každá má své výhody a nevýhody. Taktéž záleží na jejím využití.

Pojďme si jednotlivé typy krátce probrat…

Dřevěné plovoucí podlahy

Nejčastěji se vyrábějí v tloušťce 15-20 mm. Jsou dodávány jako dvouvrstvé nebo třívrstvé. Častější jsou zejména třívrstvé, které zaručují větší stabilitu a odolnost.

Dřevěné plovoucí podlahy a jejich hlavní přednost tkví především v tom, že jsou celé vyráběny z přírodních materiálů. Což zaručuje naprostou originálnost a krásný živý vzhled.

Dřevěná plovoucí podlaha

Laminátové plovoucí podlahy

Již delší dobu patří mezi nejoblíbenější druh. Díky tomu, že jsou dodávány v širokém spektru barev, je možné ideálně kombinovat finální design.

Co ocení spousta lidí je zejména velmi snadná údržba a odolnost vůči vlhkosti či mechanickému poškození, což se o dřevěných podlah říci nedá.

Pokládka podlah právě s touto krytinou je velmi snadná, můžeme to tedy označit za další bonus či výhodu.

Laminátová podlaha

A jaké jsou další?

Druhů je spoustu – vinylové, korkové nebo masivní. Masivní dřevěné podlahy je třeba zmínit, pokud se poohlížíte po dlouhé životnosti. Jsou vyráběné formě parket, mozaik a palubek.

Zdali stojíte právě před touto volbou, zkuste se podívat například na podlahy České Budějovice, kteří nabízejí široký sortiment produktů včetně samotné představení v podobě článků, takže si můžete udělat obrázek sami.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This