Jak vybrat to nejhezčí pozadí akvária?

Pozadí v akváriu ovlivňuje jeho celkový vzhled. Při jeho koupi bychom si však měli především uvědomit, k čemu nám vlastně v akváriu slouží. Tím, že je akvárium s vodou průhledné, umožní akvarijní pozadí v prvé řadě skrýt dráty různé akvarijní techniky a dále nám vymezí prostor nádrže. Jestliže si chceme nerušeně užívat náš pohled do akvária, tak nám tapeta určitě dobře poslouží. Jaké akvarijní pozadí však vybrat?

Tapeta, nebo 3D pozadí?

Na trhu máme nepřeberné množství pozadí do akvária. Můžeme si pořídit pozadí ve formě akvarijní tapety nebo 3D pozadí. Někdo má rád jednoduchost a volí jen černé pozadí, na kterém vyniknou rostliny i ryby, někdo je schopen si takové pozadí vyrobit sám, např. tím, že na zadní stěnu nalepí břidlicové kameny. Každý však nemá takovou zručnost a možnost – zde je na místě si pořídit 3D tapety.

3D pozadí

Jestliže si do akvária chceme pořídit 3D pozadí, musíme si uvědomit, že nám ubere na objemu akvária. Takže např. pokud má nádrž šířku 35 cm, nekupujte si pozadí tlusté 5-7 cm. Rázem by se snížil objem o 20 litrů.

Klasická tapeta

Klasických tapet je nepřeberné množství a dají se pořídit celkem levně. Výhodou je jejich jednoduché upevnění z vnější strany akvária, a navíc ji můžeme lehce sundat. Měli bychom se však vyhnout kýčovitým pozadím. Když chováme neonky, tak si určitě nepořídíme obrázek pláží s palmami nebo korálovým útesem. Měli bychom volit jednoduché barvy, na kterých vyniknou živé rybky a rostlinky.

Nechte vyniknout obsah akvária

A na závěr – vždy bychom měli mít na paměti, že nechceme z tapety udělat dominantu akvária, chceme dát vyniknout obsahu akvária. Samozřejmě záleží na vkusu daného akvaristy.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This