Jak vybrat umyvadlo?

Umyvadlo

Existují předměty, s nimiž člověk přichází každý den do kontaktu, aniž by jim věnoval větší pozornost. K nim patří bezpochyby i umyvadlo, které by mělo být ozdobou vaší domácí koupelny.

Přemýšlíte o tom, jakým způsobem to udělat, aby jí skutečně bylo?

Pak pamatujte na to, že důležitá je i funkčnost! Jinak bude i sebehezčí umyvadlo spíše zdrojem vaší zloby a vzteku.

Koupelna a umyvadlo by měly působit harmonickým dojmem

Pravděpodobně nejpodstatnějším kritériem výběru je fakt, že koupelnová umyvadla by měla být svojí velikostí a tvarem v harmonii s velikostí koupelny. Jednoduché pravidlo říká, že před umyvadlem by mělo být okolo 80 centimetrů volného prostoru.

Jestliže zjistíte, že se vám nedaří s umyvadlem do koupelny vejít, zamyslete se nad rohovou variantou, jež může být pro vaši koupelnu nejhezčím řešením. Co se týká designu, nemusíte mít starosti. Dnešní výrobci nabízejí nepřeberné množství tvarů umyvadel, bez problémů si lze zakoupit elipsovitá, ale také klasická hranatá umyvadla.

Umyvadla se dnes vyrábějí z celé řady materiálů

Mnoho let platilo, že základním materiálem pro výrobu umyvadel byla sanitární keramika. Její největší předností byla hladkost materiálu, který byl nenáročný na údržbu.

Dnes se běžně zhotovují umyvadlové baterie i ze dřeva, nerez skla nebo smaltované oceli, setkat se je možné i s kombinací všech těchto materiálů. Zde platí, že podobná umyvadla sice působí efektivně, na druhou stranu je o ně nutné více pečovat, když na jejich povrchu zpravidla zůstávají znatelné stopy po kapkách vody.

Módním výstřelkem dnešní doby jsou takzvané „škopíky“, což jsou umyvadla, která na první pohled působí dojmem, že leží na nosné desce.

Hitem jsou i zápustná umyvadla, jež se seshora zapouštějí do desky. V domácnostech majetných lidí se objevují rovněž umyvadla z mramoru.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This