Jak vyčistit myčku stručný návod

Jak vyčistit myčku

Myčka je zařízení, které považujeme dnes již za samozřejmostí v každé domácnosti. Její primární funkcí je čistit špinavé nádobí a ušetřit nám spoustu času, ale i vody.

Pakliže si myslíte, že i samotná myčka bude vždy čistá a nebude potřebovat pravidelnou údržbu, pak jste se hluboce zmýlili. Je to stejné jako s dalšími spotřebiči, kupříkladu pračka, která údržbu potřebuje taktéž.

Pokud myčku používáte často, může se snadno zašpinit od zbytku jídla, mastnoty a dalších věcí.

Jak vyčistit myčku je tedy otázka, na kterou bychom měli hledat odpověď.

A my ji máme!

Pojďme si nyní sepsat pár kroků k tomu, jaké jsou metody a jak správně pečovat o myčku aby byla stále funkční a nezapáchala.

Vyčistěte filtr

Váš filtr je v myčce od toho, aby hromadil veškerý „sajrajt“. Takže dobrým prvním krokem při čištění myčky je čištění filtru. I když myčka čistí horkou vodou se saponátem, i tak se nějaká špína usadí.

TIP: Nezapomeňte při vyjmutí filtru dávat pozor aby se zbytky jídla nedostaly do čerpadla, mohly by ho zablokovat.

V kostce si sepíšeme postup.

Odšroubujte filtr z myčky, obvykle se nachází na spodní části. Namočte ho do teplé, mýdlové vody asi na 10 minut nebo nastříkejte přípravkem na odmaštění.

Pokud jsou na filtru ještě nějaké zbytky potravin, můžete je odstranit pomocí kartáčku na zuby, ale příliš netlačte, filtr bývá velmi křehký.

Jak správně vyčistit filtr v myčce se můžete na níže přiloženém videu:

Jak vyčistit samotný odpad u myčky můžete vidět opět na níže přiloženém videu:

Čištění octem

Další z variant, jak vyčistit Vaší myčku bez chemie je použití vlastních prostředků – konkrétně ocet. Ocet je ve skutečnosti jednou z nejvšestrannějších kapalin, které existují – kromě vody.

Tato kyselá směs může být použitá při vaření, zabíjení plevele, ale i čištění a v boji proti vodnímu kameni, což velmi dobře známe i z čištění varné konvice.

Setkáváme se často s otázkou „kam nalít ocet do myčky“. Je to jednoduché. Nalijte šálek octa do dna prázdné myčky nádobí a zapněte program na nejvyšší teplotu, nejlépe na delší dobu (program čištění).

Vaše myčka by měla být na konci cyklu svěží a čistá.

Čištění sodou

Jedlá soda je velice levná záležitost čištění, kterou můžeme využít.

Šálkem jedlé sody posypeme spodní stranu myčky a necháme jej přes noc působit. Ráno spustíme oplachovací program a pak už se můžete vřele radovat z čistoty Vašeho milovaného přístroje.

Čištění kyselinou citrónovou

Další varianta čištění myčky je využití kyseliny citrónové. Zapněte myčku na prázdno, pak ji vypněte.

Do spodku myčky nasypte cca 110 gramů kyseliny, zavřete a spusťte běžný mycí program. Opakujte mycí program dokud se nezbavíte veškeré špíny.

Čištění chemickými přípravky

I když existuje řada čištění bez chemie, pořád spousta z Vás hledá to nejpohodlnější řešení.

Znáte to – tablety, tablety.

Pokud patříte tedy do této kategorie i vy, použít můžete řadu přípravků, které se vyskytují na našem trhu. Mezi ně patří například tablety od firmy Finish či Somat.

Čistící přípravek myčky nádobí Somat

TIP: Pokud máte problémy se zapácháním myčky, použijte osvěžující přípravky. Opět jich je celá řada.

S tímto ale máme dost špatné zkušenosti. Když jsme vložili například krabičku na jídlo a spustili program, krabička těmito přípravky načuchla a jídlo z ní nebylo pojídatelné.

Na závěr

Je-li Vaše myčka čistá, pak není potřeba dalšího čištění. Může se ovšem stát, že tyto metody nezaberou.

Špína zachycená v těsnění dveří, spodku dvířek nebo v jakémkoli jiném zákoutí a úkrytech, kde to má tendence černat, možná tedy budete muset drhnout ještě více.

Vezměte si zubní kartáček – je ideální velikostí na tato čištění. Opláchněte ho jemně mýdlovou vodou nebo opět využijte jedlou sodu a čistěte dokud myčka nebude plně čistá.

A jaké vy máte zkušenosti s čištěním myčky? Máte nějaké jiné funkční a osvědčené metody, se kterými jste spokojeni? Podělte se s nimi v komentářích.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This