Jak zapojit pračku bez pomoci odborníka?

Pračka

Pořídili jste si novou pračku, případně stěhujete tu stávající do nového bydlení a nevíte si rady se zapojením? Připravili jsme pro vás návod, díky kterému se obejdete bez pomoci odborníka!

Následující tipy nám poskytli instalatéři a vodaři Jihlava z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Vyberte pro pračku vhodné místo

Pračka by měla stát na zcela rovné podlaze. Zapotřebí je také dobrý přístup k zásuvce (připojení přes prodlužovačku není ideální) napojené na vlastní okruh se samostatným jističem. V místnosti by během roku neměla teplota klesnout pod bod mrazu, jinak by mohla voda uvnitř pračky zamrznout.

Nebude-li pračka stát rovně, bude v průběhu odstřeďování poskakovat po koupelně. Použijte vodováhu a na základě měření proveďte případnou korekci pomocí šroubovacích nožek. Jakmile bude pračka stát ve vodorovné poloze, zafixujte matice na nožkách.

Jak pračku napojit na vodu?

Před připojením by pračka měla mít pokojovou teplotu. Pokud jste ji přesouvali z venkovních prostor, nechte ji na chvíli odstát. Zkontrolujte, zda je tlak vody v přívodu dostatečný (0,05 – 0,08 MPa). Poznáte to tak, že během 15 vteřin natočíte alespoň 3 litry vody. Bude-li objem vody nižší, nezbude vám, než se obrátit na profesionála. Instalatér Jihlava problém s nízkým tlakem vyřeší.

Je-li tlak v pořádku, zapojte přívodní hadici a pečlivě ji utáhněte. Voda by neměla nikde kapat.

Dalším krokem je odtok vody z pračky. V minulosti se řešil usazením odtokové hadice na okraj vany nebo umyvadla. Sami však uznáte, že nejde o příliš estetické ani bezpečné řešení. Vychýlení hadice by znamenalo vytopení koupelny…

Mnohem elegantnější jsou připravená odtoková potrubí, nicméně těm musí být koupelna uzpůsobená již při rekonstrukci. Instalatéři Jihlava připomínají, že optimální výška pro odtokové potrubí je 60 – 100 cm a průměr min. 4 cm.

Posledním krokem je připojení odtokové hadice k odtokovému potrubí. Gratulujeme, právě jste zapojili pračku svépomocí!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This