Jaká garážová vrata se hodí pro váš dům?

Garážová vrata

Modernizace se nedá zastavit a také garážová vrata prošla svým vývojem. Zatímco v minulosti se bylo takřka bez výjimky u všech domů možné setkat s křídlovými garážovými vraty, postupem doby se přešlo na výklopná.

Oba tyto typy spojuje skutečnost, že je před garáží nutný dostatek prostoru.

Sekční garážová vrata účinně šetří prostor

V průběhu doby proto získala na oblibě sekční garážová vrata, jež bývají posuvná do boku, nebo výsuvná. Jejich největší předností je významná úspora prostoru. Před garáží je možné i pohodlně parkovat, aniž by bylo nějak omezeno otevírání vrat.

Dnes jsou velmi populární vrata s imitací dřeva, přičemž nepřeberné množství barevných kombinací umožňuje jejich slazení s okny, dveřmi i fasádou domu.

Sekční garážová vrata mívají integrovány rovněž dveře, jež lze využít pro vyzvednutí jakékoli drobnosti z garáže, přičemž není nutné otevírat celá vrata. Sekční garážová vrata s dveřmi lze doplnit i o elektronické jištění proti pohybu vrat při otevřených dveřích.

Roletová garážová vrata jsou tichá a mají účinné tepelně izolační vlastnosti

Z dvoustěnných hliníkových lamel jsou potom obvykle sestavena roletová vrata. Ta díky svojí jednoduché konstrukci nezabírají prostor pod stropem garáže, jenž může být využit mimo jiné k uskladnění lyží nebo kajaku.

Lamely jsou vyplněny izolační PUR pěnou a po stranách bývají vedeny v hliníkových vodicích lištách, což garantuje lepší tepelnou izolaci a tichý chod.

Do portfolia výrobců garážových vrat patří i jiné produkty

Kvalitní výrobci garážových vrat někdy neomezují svoje zaměření jen na ně, ale zhotovují i dlouhověké kovové ploty nebo venkovní rolety a venkovní žaluzie. Kupříkladu venkovní rolety z hliníku představují jeden z nejúčinnějších způsobů venkovního stínění a ochrany rodinných domů před vloupáním.

Podobně venkovní žaluzie neplní jen estetickou funkci, ale jsou rovněž efektivní tepelnou ochranou bytu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This