Jaká svítidla se kam hodí

Svítidla

Zajímají vás nová svítidla? Rekonstruujete-li byt nebo stavíte nový dům, budete jistě potřebovat moderní svítidla. Při výběru je dobré nejprve najít vhodné světelné zdroje, vybírat můžete ze třech různých technologií, můžete se rozhodnout pro klasické nebo halogenové žárovky, dále jsou k dispozici výbojky, tedy zářivky a poslední možností jsou LED světelné zdroje. Je třeba vybírat podle svítivosti, spotřeby energie a rovněž pořizovací ceny. Jednotlivé světelné zdroje se potom liší zásadně svými rozměry, takže v závislosti na výběru světelného zdroje se potom můžete rozhodovat pro samotná svítidla.

Vybavujeme byt svítidly

Vezměme typický byt postupně od vchodu, nejprve tedy vejdete a před vámi se rozkládá předsíň a chodba. Pravděpodobně budete chtít vidět na výběr bot, proto je vhodné sem vybrat dostatečné osvětlení. Velmi oblíbené jsou vestavné bodovky v případě, že máte sádrokartonové stropy. Pokud ne, není problém vybrat stropní svítidlo nebo samozřejmě některý ze závěsných lustrů.

Zaostřeno na koupelnu

Blízko u vchodu bývá často koupelna. V koupelně potřebujete velmi dobře vidět, můžete se zde líčit, oblékat apod, proto je nutné jasné světlo. Je vhodné svítidlo však doplnit také stmívačem, v době, kdy chcete relaxovat, by vás příliš jasné až ostré světlo rozptylovalo. Pamatujte také na to, že do koupelny je vhodné kvůli vyšší vlhkosti vybírat svítidla s vyšším IP krytím. Velmi užitečné jsou v koupelně LED pásky, které můžete ovládat jednoduše letmým dotykem a nepotřebujete vůbec vypínač.

Kuchyň a spol.

Dostáváme se do kuchyně. V kuchyni máme obvykle centrální svítidlo a potom další spotová pod horními skříňkami, která osvětlují pracovní plochu. Také zde se stále častěji používají LED pásky, které vydávají skutečně intenzivní světlo. V ostatních místnostech se tradičně používají centrální stropní či závěsná svítidla, která je vhodné doplnit stolní či stojací lampou, popřípadě nástěnnými svítidly.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This