Jaké barvy vás mohou v interiéru pozitivně naladit

Barvy v interiérech vašeho domu hrají neskutečně obrovskou roli. Mnozí si to nedokážou ani připustit, ale věřte nám, že tomu tak skutečně je. Vymalování pokojů dnes nestojí příliš mnoho finančních prostředků, takže změn můžete docílit úplně jednoduše a rychle. Svépomocí si dokážete vymalovat za pár hodin. Představte si několik hodinovou práci, která vám změní váš postoj k vašemu interiéru. Změnu potřebuje občas každý, tak proč nezačít co nejdříve? Jaké barvy jsou vhodné? Záleží na vás a vašich metodách. Povíme si něco i o barvách, které se používají během metody Feng Shui.

Barvy nás dokážou příjemně naladit na celý den

Ano, je tomu skutečně tak. Jestliže váš byt září veselými barvami, zkuste se ho nabažit ještě před odchodem do práce nebo školy. Před samotným výběrem barev ale potřebujete znát pár základních pravidel, které vám pomohou určit tu správnou.

Vybíráme barvy

Výběr barev je považován za velmi složitý proces, ale jistá pravidla vám mohou pomoct se snadnějším postupem. Musíte vědět, co chcete u sebe a co naopak u svých dětí. Je krásné mít dětský pokoj vymalovaný ve stylu Star Wars, Harryho Pottera nebo Minecraftu. Máte ale následně jistotu, že ho dané malby nebudou spíše od učení odpuzovat? Pokoj musí být vymalován tak, aby příliš nelákal pozornost dítěte. Jestliže je vaše dítě staršího věku, můžete to zkusit, ale vysvětlete mu, že dívat se může například během volné zábavy nebo usínání. U sebe si vybírejte z příjemných barev, u kterých nebudete mít problém usnout.

Měla by to být červená, zelená či dokonce žlutá?

Všechny barvy se víceméně hodí do interiéru bytu nebo domu. Žlutá, oranžová a červená jsou dokonce velmi často spojovány s již jednou zmiňovanou metodou Feng Shui. Červená je barva vášně a lásky a dodává energii vám i protějšku. Oranžová a žlutá je barvou slunce a dokážou vám vykouzlit úsměv na tváři. Jako nejvíce uklidňující barva není ani jedna. Chcete mít soustředěné dítě? Pak zvolte zelenou variantu. Tato barva vás přivede do pohodové a uklidňující nálady.

Na závěr překvapení

Na závěr malé překvapení, v ne příliš často využívané barvě, kterou je fialová. Zkuste ji například do ložnice nebo obývacího pokoje a uvidíte, jak budete s touto variantou spokojeni.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This