Jaké existují metody izolace vlhkého zdiva?

Zdivo

Trápí vás plísně a nepříjemný zápach v domě? Oloupané omítky? Mokré mapy na zdech? To vše jsou důsledky nadměrné vlhkosti uvnitř domu, kterou je potřeba neprodleně začít řešit. Výčet těchto důsledků však můžeme zařadit pouze do viditelných dopadů. Co ale ty, které vidět nejsou? Vlhkost ve zdech způsobuje také poškození celé stavby a výrazně snižuje její životnost.

Můžeme tedy říct, že vlhkost nám může způsobit nemalou újmu na našem majetku, ale také na našem zdraví. A právě kvůli tomu bychom neměli zahálet a měli bychom se přílišné vlhkosti jednou pro vždy zbavit. Jaké jsou možnosti izolace zdiva proti vlhkosti?

Metoda HW-Sytém

Jedná se o sanaci zdiva prostřednictvím patentovaného rakouského systému. Tento způsob, jenž nám zaručuje stoprocentní účinek vyschnutí vlhkého zdiva, je možné provádět bez předchozího podřezání, což je jednou z velmi zásadních výhod. Jedná se tedy o velmi šetrnou a efektivní metodu, která je vhodná pro cihelné a kamenné zdivo s průběžnou spárou.

Podřezání řetězovou pilou

Tato metoda, jenž taktéž zaručuje stoprocentní účinek vysušení zdiva, se provádí pomocí kvalitní řetězové pily, kterou se postupně prořezává cihelné zdivo přesně ve spáře. Takto prořezaná spára je následně vyplněna izolační fólií, která následně chrání před vlhkostí.

Podřezání diamantovým lanem

Jedná se o technologii postupného podřezávání zdiva diamantovým lanem. Po provedení řezu se do zdiva vkládá izolační fólie. Výhodou této metody izolace je to, že nezáleží na složení zdiva. Jedinou podmínkou je, aby zdivo nebylo sypké.

Chemická injektáž zdiva

Chemická injektáž je metoda izolace zdiva prostřednictvím chemické injektážní clony. Do vlhkých zdí jsou navrtány otvory, které jsou následně vyplněny speciální krémem, jenž zabraňuje vzlínající vlhkosti.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This