Jaké jsou přednosti dřevostavby?

Dřevostavba
Oznámkuj článek

Pokud se zajímáte o trh s nemovitostmi, jistě jste již zaznamenali, že dřevostavby jsou v dnešní době stále oblíbenější.

Zamysleli jste se ale někdy nad tím, kde hledat příčiny tohoto stavu? Na následujících řádcích se můžete seznámit s jejich hlavními přednostmi.

V dřevostavbě můžete bydlet během pár měsíců

Levné montované stavby mají nepopiratelnou výhodu, že rostou opravdu rychle. Kdo by nechtěl bydlet co nejdříve?

Uvádí se, že hrubá stavba domu na bázi dřeva může být připravena do tří až osmi týdnů, hotový může být dům za tři měsíce.

Dřevostavby svépomocí jsou finančně dostupné

Je samozřejmostí, že v dnešní době je třeba klást důraz i na finanční náročnost celé stavby. Proto klienti oceňují přístup podobných firem, jako je plzeňská J.Group!

Pro tuto společnost není nijak komplikované dodat levnou montovanou dřevostavbu ve formě stavebnice, jejíž montáž zvládne každý jen trochu šikovný kutil. Dřevostavba svépomocí s sebou samozřejmě nese právě nezanedbatelnou finanční úsporu.

Dřevostavby a životní prostředí jdou dohromady

Významným znakem dřevostaveb je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Protože je dřevo přírodním materiálem, znamená to, že v průběhu svého bytí skleníkového plynu více absorbuje, než vytvoří. V kombinaci s kvalitní izolací navíc dřevo disponuje takovými vlastnostmi, že tyto levné montované stavby je možné bez problémů hodnotit jako nízkoenergetické.

Jestliže se člověk později rozhodne k likvidaci stavby, dřevostavba v podstatě nezatěžuje životní prostředí. Protože dřevo patří do přirozeného přírodního řetězce, je možné z něho poměrně jednoduše i po skončení životního cyklu získat energii.

Pro bezdětné páry jsou dřevostavby ideální volbou

Dřevostavby jsou hodnoceny jako ideální formy bydlení pro (zatím) bezdětné páry, které chtějí pořídit své bydlení okolo milionu korun. Ty musí počítat s tím, že zastavěná plocha bude maximálně 60 m2.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This