Jaké typy pojištění bydlení existují a které z nich vybrat?

Pojištění bydlení a domácnosti

I vy si pravděpodobně po malých krůčcích přetváříte domov k obrazu svému. Kupujete nový nábytek, spotřebiče, doplňky a chcete, aby byl váš domov maximálně útulný. Krása ale nemusí trvat věčně. Stačí i několik minut, přijde silný déšť s krupobitím, které zničí střechu, nebo soused zapomene vypnout vodu a vyplaví vás, či ještě hůře – váš domov navštíví zloději a odnesou si vše, co se jim zlíbí. Proti těmto i jiným událostem je možné se krýt pouze jediným způsobem. Je třeba správně vybrat pojištění! Jak na to?

1. Ochrana nemovitosti

V první řadě byste si měli sjednat pojištění nemovitosti. Je tu od toho, aby krylo škody, které vzniknou na budově, na stavebních součástech či na malých stavbách, jako je čistička, žumpa, studna aj. Pojištění kryje i škody, které vzniknou na rostlinných kulturách a na vybavení zahrady (plot, bazén aj.). Jako jediné z typů pojištění bydlení ho lze uzavřít na rodinný dům, byt a také rekreační objekt. Co je třeba při výběru pojištění zvážit? Přečtěte si ještě tento článek.

2. Pojištění domácnosti

Pokud chcete mít jistotu, že při škodách dostanete finanční kompenzaci i za poškození, ztrátu či úplné zničení movitých věcí, zařiďte si také pojištění domácnosti, právě to se na movité věci vztahuje. Pojistka se vztahuje nejen na vybavení vašeho domova, ale také na drobná a domácí zvířata (vyjma těch, která chováte za účelem zisku), peníze, šperky a také na rozhlasové či anténní systémy. Je třeba vědět, že tento typ pojistky je možné zřídit jen u nemovitostí, které jsou obývány minimálně 270 dní v roce.

3. Pojištění majetku

Třetí variantou, kterou lidé využívají stále častěji, je majetkové pojištění. Obliba pramení z širokého záběru pojistného krytí. Majetkové pojištění se totiž vztahuje na věci movité i nemovité. POZOR – toto pojištění se nevztahuje na věci nájemníků, ale pouze na věci majitele nemovitosti!

Ceny nejsou vysoké!

Výhodnější je, když si pojistku sjednáte online. Nejenže ušetříte čas, ale můžete získat i zajímavé bonusy. Například u ERGO pojišťovny při online sjednání dostanete pojištění odpovědnosti do 3 000 000 Kč a pojištění bez limitů na sklo, elektroniku a stavební součásti zcela zdarma!

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This