Jaký typ bazénu zvolit? Poradíme vám!

Bazény
Oznámkuj článek

Volba bazénu nemusí být pro leckoho jednoduchý proces. Naopak může vzniknout celá řada otázek, na které marně hledáme odpověď.

Pokud i vy patříte mezi tuto sortu lidí, nezoufejte. Poradíme vám, jaký typ bazénu vybrat, respektive jaké jsou mezi samotnými typy rozdíly.

Plastový bazén

Pokud přemýšlíte nad plastovým bazénem, myslete na to, že je potřeba větší zásah v podobě stavebních úprav. Musíte mít totiž nachystanou jámu, do které se tento typ bazénu vytvořený z nezávadného polypropylenu uloží.

Výhodou ovšem je jeho různorodost v rámci tvarů a velikostí. Můžete si vybrat například oválný, obdélníkový nebo kruhový. Pro náročnější je možnost výroby i na míru.

Plastový bazén obvykle vydrží velkou zátěž, je to investice na celé roky. Navíc je odolný proti UV záření, takže i po pár letech neztratí svůj původní vzhled.

Foliový bazén

Foliový bazén je tvořen na základě hydroizolační folie, jež je vysoce odolná proti chemickým přípravkům. Ty se zpravidla přidávají do vody kvůli její údržbě.

Tento typ funguje v podstatě na bázi toho, že máte předpřipravenou vybetonovanou jámu, do které se tato folie zapracuje.

Hlavní a velkou výhodou tohoto typu je možnost zvolení si jakýkoliv tvar. Společnosti dokonce vyrábí celou řadu různých barevných a vzorových provedení. Z tohoto důvodu získá bazén elegantní vzhled, který padne do oka každému, kdo jej uvidí.

Nadzemní bazén

Poslední z typů je nadzemní bazén. Nejlevnější varianta, která si nežádá žádné náročné stavební úpravy. Jednoduše upravíte terén na místě, kde bude bazén stát a tím to celé končí.

Údržba je také naprosto bezpracná. V případě poškození lze i snadno opravit.

Vodní radovánky tedy můžou začít! Při výběru bazénu myslete zejména na to, zda máte na zahradě dostatek prostoru a jak moc náročný proces chcete podstoupit co se týče stavebních úprav.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This