Jaro – čas oprav a renovací

Barvy a štětce

Zima se pomaličku stahuje do ústraní, a tak už můžeme začít plánovat renovace zahradního nábytku, různých přístřešků, chalup, kterým daly mrazy pořádně zabrat. Díky jejich vlivu se totiž vzhled věcí mění, lak a barva se často oloupou, mořidla vyprchala, a tak je potřeba všechno hezky napravit.

Zahradní dřevěný nábytek

Pokud jste zahradní nábytek před zimou uschovali, máte vyhráno a stačí jej jen oprášit. Pokud byl však vystaven mrazu, větru, dešti či sněhu, bude potřeba ošetření. Nejdříve jej očistěte – nejlépe pomocí tlakového čističe. A pak už záleží na povaze nábytku a jeho materiálu. Jako první by měl být nábytek opět napuštěn nějakou vhodnou impregnací.

Jakou povrchovou úpravu zvolit?

Evropské jehličnany oproti měkkému dřevu potřebují i povrchovou úpravu, kterou zajistí různé laky. Na trhu je jich velké množství, můžete si vybrat, zda použijete lak lesklý či matný, barevný nebo čirý. A pokud byl nábytek částečně schován třeba v altánku, pro jeho ošetření využijte přírodního produktu – vosku. Díky němu bude nábytek působit krásně sametově a hebce.

Chaty a chatky

Po zimě si péči zaslouží i chaty a chalupy. Pokud jste za celé zimní období chatu nenavštívili a pravidelně v ní netopili, je pravděpodobné, že budete mít problém s vlhkostí – a co si budeme povídat, dřevo a vlhko spolu nikdy kamarádit nebudou. Proto je dobré investovat do pohlcovače vlhkosti, který vás tohoto problému zbaví.

Profesionální pohlcovač vlhkosti

Například pohlcovače od značky Ceresit jsou ověřené a jejich recenze jsou úžasné. Avšak pokud vlhko na chatě udělalo své, vyhledejte odbornou pomoc a nechte si poradit s dalším postupem. Pohlcovače potom použijte jako prevenci.

Nemusíte si lámat hlavu, kde všechny potřebné věci nakoupíte. Klasické prodejny „barvy laky“ nabízí nespočet produktů k jarním opravám. Zkušení prodejci vám jistě rádi pomůžou s jejich výběrem a vysvětlí, jak a na co jednotlivé produkty používat.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This