Kalibrujte s jistotou!

Závitové kalibry

Sháníte kalibry pro všechny typy závitů – trny pro vnitřní závity i kroužky pro vnější závity? V tom případě byste měli rozhodně navštívit internetové stránky kalibry.cz. Zde si totiž bez problémů vyberete přesně ty, které vám budou vyhovovat. Nemusíte se přitom obávat, že byste na ně museli nějak dlouho čekat. Kalibry jsou totiž k dispozici skladem, takže jejich rychlé dodání je samozřejmostí.

Trny

Závitové kalibry – trny najdou své uplatnění při kontrole vnitřních závitů. Jejich prostřednictvím se zkoumá virtuální střední průměr i dodržení dolního mezního rozměru velkého průměru. Není nic špatného na tom zašroubovat jej lehce rukou v celé délce závitu, který kontrolujete. Zmetkovým závitovým trnem si potom můžete ověřit, jestli skutečný střední průměr nepřesahuje největší rozměr. Tento zmetkový závitový trn můžete zašroubovat z obou konců do závitu nejvýše do rozsahu dvou otáček.

Kroužky

Pro kontrolu vnějších závitu se pak využívají závitové kalibry – kroužky. Slouží opět ke kontrole virtuálního středního průměru, když musí jít snadno našroubovat po celé délce závitu. Prostřednictvím zmetkového závitového kroužku si potom ověříte, jestli opravdový rozměr středního průměru závitu není menší než jeho nejmenší stanovený rozměr. Tento kroužek lze lehce našroubovat z obou stran nejvýše do rozsahu dvou otáček závitu.

Nechte si vyrobit kalibr na přání!

Máte speciální přání a nevíte si rady, kde byste mohli kalibr speciálních rozměrů získat? Zde jste na správné adrese! Společnost totiž vyrábí speciální kalibry podle požadavků nebo výkresů klienta. Není problém pro ni zhotovit kalibry atypických rozměrů, stoupání, levé, jiné tolerance i provedení (různé délky, chromování, tvrdokovové). Jestliže si to budete přát, měřidla vám budou dodána i s kalibračním protokolem. Kalibrace se uskutečňuje v akreditované laboratoři společnosti Trescal.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*


Pin It on Pinterest

Share This